22.05.2018 Administrator DC

Trebinjke hoće titulu

U polufinalnoj utakmici prvenstva BiH za kadetkinje ŽKK "Trebinje 03" je pobijedio ŽKK "Play off" iz Sarajeva rezultatom 87:69 (25:24, 12:16, 26:15, 24:14).

Domaće igračice nisu dobro odigrale prvo poluvrijeme. . Prvih deset minuta dobile su minimalnom razlikom od pola koša 25:24, ali su u drugoj četvrtini gošće preokrenule i na odmor otišle sa rezultatom 37:40.

Igračice iz Sarajeva su igrale zonu 1-2-2 i to je bio veliki problem za visoke igračice iz Trebinja, tako da je Marija Kešeljević morala da vodi i poentira kroz svih 40 minuta.

U drugih 20. minuta igračice trenera Milorada Nadaždina zaigrale su malo bolje i što je rezultiralo preokretom u trećoj četvrtini koja je dobijena sa 25:16. U posljednjih deset minuta ostvarena je prednost od deset koševa za krajnji rezultat od 87:69.

"Moram istaći Kešeljević koja je odlično odigrala svih 40 minuta i vodila svoj tim do pobjede i finalnog turnira BiH za kadetkinje", rekao je Nadaždin.

Ovo je još jedan uspjeh trebinjskih košarkašica jer su nedavno izborile mjesto na finalnom turniru BiH za juniorke, a očekuje ih polufin alni turnir BiH za pionirke.

ŽKK "Trebinje 03": Kešeljević 49, Mihojević, Miletić, Milanović 8, Tomašević 6, Jokanović, Benderać, Radovanović 1, Škrivan 15, Daković, Papović 8, Spahić. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Play off": Šeremidžić 14, Čolpa, Spahić 11, Babić 27, Asotić 7, Isović 2, Vujović 2, Kulenović 6. Trener: Armin Šećerović.

Tekst i foto: Trebinje Live