27.05.2018 Administrator DC

Premijer liga u Trebinju

U utakmici koja je direktno odlučivala ko će da uđe u Premijer ligu BiH, rukometaši "Leotara" pobijedio su RK "Bijeljinu" iz Bijeljine rezultatom 33:23 (16:11).

Tokom svih 60 minuta Leotar je imao konce u svojim rukama. Trebinjci su izgarali na terenu i pokazali su svojim sugrađanima, koji su u velikom broju došli u Sportsku dvoranu "Miloš Mrdić", da im je mjesto među premijerligašima.

Leotar je poveo sa 1:0 i 2:1, a gosti su izjednačili. Nakon toga, u 7. minutu domaćini su poeli sa 3:2 i Bijeljinci su počeli da zaostaju, tako da je u 20. minutu bilo 11:7, a nakon prvog poluvremena 16:11.

U drugih 30 minuta pri rezuzltatu 18:15, u 36. minutu, momci trenera Milana Simonovića za sedam minuta prave seriju 7:0 i dolaze do prednosti od 25:15. Tada se već nazirao pobjednik i do kraja utakmice ništa se značajno nije dešavalo. Krajnji rezultat je bio 33:23.

Trener Milan Simonović ispunio je plan koji je pred njega postavljen kada je došao u Trebinje, a to je Premijer liga. Ni u jednoj izjavi do večeras nije pominjao najkvalitetniji rang, već je samo pričao o radu koji predstoji njemu i ekipi Leotara.

U drugom dijelu prvenstva Trebinjci su 10 utakmica riješili u svoju korist i jednu izgubili.

"Premijer liga je nešto što sada prvi put pominjem i ovaj grad je to zaslužio. To takmičenje zahtijeva mnogo veći nivo i volio bih da našim primjerom idu i ostali sportski kolektivi u gradu", rekao je Simonović.

Generaciju koja je uspjela da uđe u Premijer ligu BiH sa kapitenskom trakom predvodio je Milomir Ninković-Mige, koji je ponosan na svoje igrače, jer su radili ozbiljno tokom cijele sezone.

"Na kraju se rad isplatio, borili smo se, a iz te borbe morao je doći dobar rezultat", rekao je Ninković.

Na kraju utakmice radost u redovima Trebinjaca, publike koja je zadnja dva minuta ustajanjem i pljeskom pozdravila nove premijerligaše, a tu su bili i neizbježni trubači koji su sve to sve ispratili sa muzikom.

Nakon KMF "Leotar", koji je ostao premijerligaš, početkom aprila mjesto među najboljima u BiH je izborio ŽKK "Trebinje 03", a sad i RK "Leotar" tako da će Sportsko društvo "Leotar" na jesen imati tri ekipe u najkvalitetnijem rangu.

RK "Leotar": Savović, Komnenović, Bojović 4, Ćuzulan 1, Šešlija 1, Spaić, Kapor 6, Ninković 7, Radojičić, Srdanović 6, Jovanović 3, Tabaković 5, N. Petković, Mićić.

RK "Bijeljina": Stevanović 2, Latinović 5, Vaselić 2, Marinković, S. Petković 9, Jevtić 1, Rankić, Šoja 4, L. Lontoš, Žuža, N. Lontoš, Đerić, M. Lontoš.

Tekst i Foto: Trebinje Live