Omladinac odigrao presudnu utakmicu

Utakmica posljednjeg kola regionalnog Istoka, za Omladinac je bila presudna za opstanak u ligi. Pobjedom nad favorizovanim Čelopekom od 2:0, ekipa iz Potočara se zadržala na 13. mjestu i tako zadržala status regionalca.

U Omladincu kažu da su, uprkos pritisku, uspjeli dati svoj maksimum i pokazati svoj pravi kvalitet.

„Očekivali smo jak otpor fudbalera Čelopeka, jer to nije ekipa iz jesenjeg dijela. Igrali su utakmicu bez opterećenja, bez rezultatskog pritiska. Nama je ovo bio meč odluke, u kome je  trebalo  da se  izborimo opstanak u ligi, da skinemo sa sebe nalijepljenu etiketu autsajdera. Teško je igrati u grču, posebno kad odigrate 29 utakmica, gdje imate i dobrih i loših igara, znate da imate kvalitet za gornji dio tabele, a  ostane vam posljednja utakmica koja sve odlučuje. Moji fudbaleri su bili svjesni situacije u kojoj se nalazimo, borili su se za svaku loptu, trčali su svih 90 minuta. Nije nas slušala lopta, kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu, posebno u završnici kada smo, uglavnom, promašivali okvir gola ili dosta slabo šutirali  prema mreži protivnika. Mijenjali smo sistem igra više puta kako bismo probili odličnu odbranu Čelopeka koja je dosta dobro i čvrsto igrala, i došla da ode neporažena iz Potočara. Na kraju smo i uspjeli u tome, postigli smo dva evrogola, kad je najvažnije bilo. Radušić je u 41. minutu prelijepim volej udarcem sa 20 metara savladao odličnog golmana Despotovića, dok je Tadić u 86. minutu, udarcem sa 25 metara, pogodio gornji ugao okvira gola. Mislim da gledaoci, kojih je bilo oko 200, nisu došli uzalud  i nisu bili prevareni, ni danas, ni prošlih nedjelja kada su dolazili da nas gledaju, a neće biti ni ubuduće. Izborili smo se na terenu za opstanak i ponosan sam na svoje fudbalere zbog toga. Izdvojio bih iz grupe svojih boraca posebno Teodora Joveljića, koji je razbijene arkade ostao do kraja utakmice, da pomogne svojim saigračima da se izbore za pobjedu,  i, tek po završetku utakmice, otišao da mu se ušije rana iznad desnog oka. Ostali smo u ligi i srećni smo zbog toga. Moje mišljene je da je ova liga smiješna i sve što se u sezoni događalo, posebno u posljednjih par kola. Smatram da treba doći do promjena, jer  ovako više nije dobro da ide za pojedine klubove i fudbal uopšte! Godinama pada  kvalitet, a  sami sebe hvalimo. Zatvaramo oči ili se pravimo da nismo vidjeli i propadamo. Kao trener,  ne radujem se novoj takmičarskoj sezoni, bez obzira u kojoj ligi radio. Možda je najbolje, poslije 43 godine provedene u fudbalu, kao igrač i trener, otići u fudbalsku penziju, jer  ovo više nije fudbal koji volim“, kazao je Velemir Marić, trener Omladinca.