Lokomotiva ovjerila opstanak

Ubjedljivom  pobjedom nad Lokanjom 6:3, u posljednjem kolu regionalnog Istoka, Lokomotiva je, prelaskom na deseto mjesto na tabeli, ovjerila ostanak u  Regionalnoj ligi, grupa  Istok.

Domaća ekipa  je  dobro otvorila  susret i već u 3. minutu, nakon  ispucavanja lopte prema centru  golmana Manojlovića, do nje prvi stiže Jeftić, a u kaznenom prostoru ga ruši čuvar protivničke mreže Janković, što arbitar Pajić ocjenjuje dovoljnim za najstrožu kaznu. Siguran realizator kaznenog udarca bio je  kapiten Ćumurović. Samo pet  minuta kasnije, nakon odlične akcije, iskusni Gajić šalje loptu Arseniću, koji izlazi sam pred golmana i postiže pogodak za 2:0. U 22. minutu,  nakon prekršaja Vukovića nad Simićem, Gajić sa 20 metara postiže pogodak  iz slobodnog udarca za vođstvo od 3:0. Lokosi su nastavili da napadaju i da stvaraju šanse i već u 32. minutu povećavaju prednost na 4:0, nakon što Petrović  nalijeće na loptu i snažnim  udarcem trese mrežu Lokanja. Konačni rezulatat prvog dijela postavlja  Arsenić,  svojim drugim pogotkom u 39. minutu, nakon odličnog prodora po strani. U drugom dijelu Brčaci su se malo opustili, čuvali  rezultat,  što su gosti iskoristili  i u  60. minutu, preko Đukanovića smanjili na 5:1, nakon asistencija Mićića. Lokanj, desetak minuta kasnije, uspijeva da smanji rezultat na 5:2, nakon što je Ml.Gajić odlično šutirao u lijevi ugao golmana Balorde. Poslije samo četiri minuta,  Mićić ulazi u šesnaesterac i lijevom nogom postiže pogodak za  5:3. Konačni rezultat ovog susreta postavlja Simić, kome loptu u kazneni prostor šalje Tomić, a on je sigurno smješta iza leđa golmana Lokanja.

Brčaci smatraju da su tek u posljednjih par utakmica pokazali zašto su u jesenjoj polusezoni bili među ekipama u samom vrhu tabele.

„Pokazali smo snagu tima i karakter kada je to bilo najpotrebnije. Tokom cijelog susreta bli smo dominantni, borili smo se za svaku izgubljenu loptu, i došli do zaslužene pobjede  koja nam je osigurala opstanak u ligi, u kojoj i treba da budemo.  Možemo biti zadovoljni onim što smo u ovom meču prikazali na terenu,  a sada je kasno žaliti što smo podbacili u nekim ranijim susretima i sebe doveli u situaciju da strepimo za opstanak.  Lokanju se zahvaljujemo na fer, korektnoj igri i želimo im što brži povratak u ovaj rang takmičenja“,  istakao je  Danijel Vuksanović, mladi štoper  Lokomotive.

FK Lokomotiva, Brčko

Lokomotiva (Brčko) – Lokanj 6:3 (5:0)

Stadion: Lokomotive

Gledalaca: 40

Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Ćumurović u 3. (KU), 2:0 Arsenić u 8, 3:0  M. Gajić u 22, 4:0 Petrović u 32, 5:0 Arsenić u 39, 5:1 Đukanović u 60, 5:2 Ml. Gajić u 69, 5:3 Mićić u 73, 6:3 Simić u 79.

Žuti kartoni: Ćumurović, Arsenić (Lokomotiva), Janković, Mićić, Vuković (Lokanj)

Lokomotiva: Manojlović (od 46. Balorda), Simikić, Šahmanović, Petrović, Jeftić (od 46. Lazić), M. Gajić (od 46. Vuksanović), Arsenić, Ćumurović, Dragičević, Simić, Tomić

Trener: Mladen Bojić

Lokanj: Janković, Vuković, Ilić, Sekanić, Ml. Gajić, Đukanović, Zeljko, Lukić (od 46. Đurić), Cvjetinović, Mićić, Stuparević

Trener: Zoran Đukanović

Igrač utakmice: Dušan Arsenić (Lokomotiva)

OFK Šekovići 4 : 3 Partizan
Zadrugar 3 : 1 Bratstvo