Sjajno veče u Vojkovićima: Sokolovi i Caffe Verona obezbijedili drugi krug

Caffe Verona

Sjajno je bilo treće veče Famos futsal kupa u Istočnoj Ilidži nakon kojeg su Sokolovi i Caffe Verona obezbijedili plasman u narednu fazu takmičenja.

Sokolovi su poslije preokreta savladali City Park u jednoj odličnoj utakmici koja je donijela dosta borbe. U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika, a City Park je bio za nijansu bolja ekipa. Već u trećoj minuti iskoristili su loše postavljenu odbranu Sokolova i preko Kapetanovića poveli sa 1:0. Nastavak susreta donosi znatno bolju igru Sokolova u odbrani, što su uspjeli i pretočiti u preokret i pobjedu vrijednu drugog kruga. Prvo je Nemanja Knežević oteo loptu i krenuo u kontru, a onda dodao za Ognjena Erića kojem nije bilo teško da pogodi za 1:1, a onda je Ognjen Erić poslije prekida fenomenalno pogodio mrežu Neradina. Lopta je na putu do gola zakačila jednog igrača protivničke ekipe i završila pod prečkom. Sokolovi su ovom pobjedom obezbijedili prolaz iz grupe sa četiri boda, dok će sutra za prolaz igrati City Park i Pansion Konoba Orač.

City Park

Caffe Verona nije imala problema sa Radisom. Nakon što su obje ekipe poražene od KMF Čelik iz Nikšića, ovaj duel je odlučivao o prolasku u narednu rundu takmičenja, a Caffe Verona je opravdala ulogu favorita i sa 7:2 slavila pobjedu. Pušara i Tešanović su sa po dva gola trasirali put ka pobjedi, a po jedan gol su dodali Igor Radovanović, Marko Koprivica i Srđan Vitković.

Drina osiguranje

Posljednji meč večeri bio je šlag na tortu. Iako je Drina osiguranje bila papirnati favorit to na terenu nisu uspjeli da opravdaju jer su protiv nezgodne ekipe Picerije Popaj odigrali 2:2 zahvaljujući golu Anela Radmilovića u posljednjoj minuti sa kaznenog udarca. Poslije 0:0 u prvom poluvremenu koje je isto imalo šta da ponudi, drugo poluvrijeme je možda do sada i najbolje poluvrijeme na turniru. Drina osiguranje je imala prilike, fenomenalan je bio na golu Miljan Dragičević koji je uspio da zaustavi sve šuteve najagilnijeg Anela Radmilovića, što je doprinjelo tome da Picerija Popaj sjajnom solo akcijom Jovana Kovačevića povede sa 1:0. Anel Radmilović je konačno uspio u 34. minutu da pronađe put do mreže Popaja i izjednači na 1:1. U 38. minutu Picerija Popaj dobija kazneni udarac nakon šestog kumulativnog prekršaja, a Aleksandar Milinković lijepo pogađa za novo vodstvo. I u posljednjoj minuti, na centru, potpuno bespotrebno, Picerija Popaj pravi šesti prekršaj što Anel Radmilović lako pretvara u gol za konačnih 2:2, pa će sutra Sjetlina i Drina Osiguranje u direktnom duelu odlučivati o prolazu dalje. Sjetlina je obezbijedila prolaz, ali ne zna sa koje pozicije, dok Drina osiguranje to mora potvrditi.

Raspored i satnica sutrašnjih utakmica:

19:30 E-Sports – Wwin

20:30 Konoba Orač – City Park

21:30 Sjetlina – Drina osiguranje

CITY PARK – SOKOLOVI 1:2 (1:0)

Sportski centar Vojkovići. Gledalaca: 200. Strijelci: 1:0 Kapetanović 3, 1:1 Erić 26, 1:2 Erić 36. Sudije: Bojan Pejić i Marko Domazet. Žuti kartoni: Alić, Beširević (City Park), Bjelica (Sokolovi).

City Park: Aldin Neradin, Enis Beširević, Alen Alić, Alen Kasapović, Alen Hamzić, Sead Kapetanović, Renato Čilić, Kasim Mameledžija, Mirza Seferagić, Eldin Podbičanin. Trener: Fikret Mulić. Predstavnik: Bojan Lukić.

Sokolovi: Aleksandar Šehovac, Nikola Živković, Ognjen Erić, Amer Hadžić, Stefan Jokić, Nemanja Knežević, Dražen Novoselac, Dragan Bjelica, Nikica Purković. Trener: Mirko Čampara. Predstavnik: Natko Sudžuka.

DOO RADIS – KAFE VERONA 2:7 (0:2)

Sportski centar Vojkovići. Gledalaca: 200. Strijelci: 0:1 Vitković 3, 0:2 I.Radovanović 15, 0:3 Pušara 24, 1:3 Vasić 24, 1:4 Tešanović 27, 1:5 Koprivica 28, 2:5 I.Radovanović 36 (ag), 2:6 Tešanović 38, 2:7 Pušara 40. Sudije: Bojan Pejić i Marko Domazet.

DOO Radis: Đorđe Tešanović, Dejan Obradović, Mile Vasić, Srđan Mučibabić, Branko Popović, Vladimir Dubovina, Ljubisav Dilberović, Aleksandar Bogdanović. Trener: Nebojša Štrbac.

Kafe Verona: Nebojša Divčić, Saša Radovanović, Igor Radovanović, Danel Blažić, Đorđe Ćeha, Borislav Otović, Marko Koprivica, Marko Tešanović, Srđan Vitković, Nemanja Pušara. Trener: Bojan Govedarica.

PICERIJA POPAJ – DRINA OSIGURANJE 2:2 (0:0)

Sportski centar Vojkovići. Gledalaca: 200. Strijelci: 1:0 J.Kovačević 27, 1:1 Radmilović 34, 2:1 Milinković 38 (10m), 2:2 Radmilović 40 (10m). Sudije: Bojan Pejić i Marko Domazet. Žuti kartoni: Skoko, Milinković (Picerija Popaj), Bešlija, Selimović (Drina osiguranje).

Picerija Popaj: Miljan Dragičević, Nikola Elez, Adnan Ribić, Aleksandar Milinković, Jovan Kovačević, Nemanja Lalović, Ljubo Miljanović, Ognjen Skoko, Bojan Kovačević. Trener: Milan Cvijić. Predstavnik: Bane Stevanović.

Drina osiguranje: Bahrudin Omerbegović, Emir Sipović, Anel Radmilović, Nijaz Mulahmetović, Kenan Arnautović, Amel Handžić, Emir Đuderija, Mirza Selimović, Anes Bešlija, Bilal Jelić. Trener: Josip Lokmer. Predstavnik: Dženan Muminović.