Egleska - Belgija 0:1, Panama - Tunis 1:2

Utakmicama u Grupi G završila se  prva faza takmičenja na Svjetskom fudbalskom prvenstvu u Rusiji. Engleska i Belgija odlučile se o prvom mjestu u grupi. Belgija je bila bolja.pobedila sa 0:1  dok su  Paname i Tunis igrali za častan oproštaj od Mundijala.

Belgija je povela  od 51. minuta golom Adnana Januzaja! Belgijski vezista je prihvatio loptu na desnoj strani, sjajnim driblingom prevario Denija Rouza i fantastičnim udarcem u dalji ugao savladao Džordana Pikforda.

Engleska - Belgija 0:1 (0:0)

Stadion: Kalininjgrad Arena, Kalininjgrad. Glavni sudija: Damir Skomina (Slovenija). Strelac: Januzaj 51. UBelgija)

Engleska (3-5-3): Pikford - Džons, Stouns, Kejhil - Aleksander-Arnold, Loftus-Čik, Dajer, Delf, Rouz - Rašford, Vardi.

Belgija (3-4-3): Kurtoa – Dendonker, Bojata, Vermelen – T. Azar, Felaini, Dembele, Čadli, - Januzaj, Tilemans, Batšuaji.

Panama je povela u 33. minutu. Rodrigez je šutirao sa 20 metara, lopta je zakačila jednog defanzivca Tunisa i prevarila Mustafu. Zahvaljujući pogotku Paname, ovo je prvi put da su sve ekipe postigle barem po dva gola na takmičenju.

Tunis je izjednačio protiv Paname u 51. minutu, a strijelac je bio Ben Jusef. On je krunisao sjajan napad i povratnu loptu Kazrija da donese poravnanje svom timu.

Panama - Tunis 1:2 (1:0)

Stadion: Mordovija Arena, Saransk. Glavni sudija: Navaf Šukrala (Bahrein). Strelci: J. Meria 33' ag (Panama). - F.Ben Jusef 51', Hazri 53.(Tunis)

Panama (4-3-2-1): Penedo – Mačado, R. Tores, Eskobar, Oval – Godoj, Gomez, Avila – Barsenas, Rodrigez, Tores.

Tunis (4-3-3): Ben Mustafa – Nagez, Bedui, Merija, Hadadi – Sasi, Škiri, Šaleli – Hazri, Sliti, F. Ben Jusef.

Engleska 0 : 1 Belgija
Panama 1 : 2 Tunis