Po bod Zvijezdi 09 i Slobodi

U drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine Zvijezda 09 i Sloboda su podijelili bodove, bilo je 1:1.

Sloboda je zaprijetila u uvodnim miutama utakmice preko Barabana koji je šutirao pored gola da bi domaća ekipa povela u 18. minuti susreta preko Anela Husića, nekadašnjeg igrača Slobode koji je pobjegao svojim čuvarima po lijevoj strani i pogodio za vodstvo novog premijerligaša.

Tuzlaci su do izjednačenja rezultat stigli u 51. minuti preko rezerviste Muharema Ćivića koji je svega nekoliko minuta ranije ušao u igru čime je postavljen konačan rezultat utakmice, 1:1. Zvijezda je trenutno šestoplasirana ekipa na tabeli sa dva boda dok je Sloboda osma sa bodom iz dvije odigrane utakmice.

Zvijezda 09-Sloboda 1:1 (Husić 18'; Ćivić 51')

Zvijezda 09: Erić, Vejnović, Krajišnik, Husić, Huseinbašić, Asentić, Filipović, Osmanagić, Vojinović, Škahić, Babić.

Sloboda: Čokorilo, Terzić, Vasiljević, Salihović, Husejinović, Baraban, Ivetić, Livančić, Vidović, Hadžanović, Alispahić.