Milići odigrali i drugu kontrolnu utakmicu

U drugom kontrolnom susretu, u sklopu priprema za predstojeće prvenstvo, Milići su, prvi put u ovoj godini, na svom terenu, doživjeli minimalan poraz od Čelopeka 0:1.

Gledaoci nisu mnogo uživali u ovoj fudbalskoj predstavi, jer je utakmica igrana po sparnom vremenu i bila je  teška i tvrda za obje ekipe.Trener Lalović je na raspolaganju imao samo 11 igrača, koje je i izveo na teren,  a izostanak: Radovanovića, Marinkovića, Antunovića i Ćirkovića se osjetio, najviše u drugom poluvremenu, kada su gosti iz Čelopeka iskoristili svoju šansu i postigli jedini pogodak. Jedini strijelac na utakmici bio je Filip Klisaric u 64. minutu, kada, iz dobro odigranog kontranapada,  izlazi sam pred Đorđića i smješta loptu iza njegovih leđa. U  70. minutu Sušić je zbog povrede morao napustiti teren,  pa su Milići do kraja igrali samo sa deset igrača. Iako oslabljena neigranjem standardnih prvotimaca i  smanjenom rotacijom igrača, domaća ekipa je kontrolisala utakmicu, a u nekoliko slučajeva je izostala realizacija.

Ranko Lalović, trener Milića, ističe da je u prve dvije utakmice akcenat stavljen na uočavanje nedostataka i provjeru fizičke spremnosti igrača.

„Bila je ovo teška utakmica, što  zbog vremena i  neuobičajene  situacije da nam čak osam igrača nedostaje, toliko i zbog veoma dobre ekipe Čelopeka. Momci koji su izašli na teren dali su svoj maksimum i sigurno je da je njima ovaj meč najteže pao, kako  fizički, tako i psihički. Uvidjeli smo greške, spremnost i formu pojedinih igrača,  pa ćemo uraditi analize i u predstojeće dvije utakmice izvesti najjače sastave i pokušati pobijediti dvije ozbiljne ekipe, a prije svega  održati dobru atmosferu među igračima“, kazao je Lalović.

Milići: Dragan Đorđić, Boban Jolović, Danijel Ruzičić, Vladimir Vidović, Dalibor Jovanović, Goran Dosić, Dalibor Mićić, Bojan Skočo, Damjan Sušić i Bojan Bogičević.

Treću pripremnu utakmicu Milići u srijedu igraju na srebreničkom Vidikovcu, sa  drugoligašem Guberom.