Borcu triagonal Prnjavor

Fudbaleri Borca osvojili su trijagonal u Prnjavoru jer su u konkurenciji dva drugoligaša Republike Srpske, Ljubića i Sloge iz Srpska ostvarili najbolje rezultate. Odigrana su tri poluvremena po 45 minuta.

Na stadionu “Siniša Peulić” pred više od stotinu gledalaca izabranici trenera Darka Vojvodića u prvoj utakmici su remizirali protiv domaćina turnira. Poveli su Prnjavorčani, a izjednačili su crveno-plavi pogotkom Saše Kajkuta iz jedanaesterca.

U drugom meču Banjalučani su minimalnim rezultatom 1:0 pobedili Srpčane, a jedini gol postigao je Demir Jakupović, ovoletošnje pojačanje iz Rudar Priejdora. Ekipa Ljubića je imala priliku da pobedom 2:0 nad Slogom osvoji prvo mesto, ali je klub iz Srpca trijumfovao sa 3:0 i promovisao prvoligaša Republike Srpske u pobednika zanimljivog trijagonala.

Iz Borca je stigla i informacija da se Damir Memišević, nekadašnji fudbaler velikana sa Trga Republike Srpske, vratio u matični klub, ovaj put kao član stručnog štaba zadužen za skauting. Nekadašnji vrsni defanzivac se vraća kao izričita želja trenera Darka Vojvodića, kojem će pomagati i na treninzima.

Uprava kluba odmah je reagovala i brzo dogovorila povratak Damira Memiševića u Borac, koji je svojevremeno od njegovog transfera u nemački Verder 2002. godine prihodovao 150.000 evra. Memišević je pored Borca i Verdera igrao još u sarajevskom Željezničaru, ruskom Tereku iz Groznog, tuzlanskoj Slobodi, Laktašima i kazahstanskom Tarazu.

Damir Memišević povratnički debi pred banjalučkom publikom, ovaj put kao član stručnog štaba, imaće 11. avgusta kada Borac u prvom kolu Prve lige Republike Srpske dočekuje gradskog rivala Željezničar s Predgrađa.