Trofej u Sloveniji

Fudbalerke slovenačkog Radomlja pobednice su međunarodnog turnira u organizaciji ŽFK Banjaluka koji je odigran na Gradskom stadionu u dva dana.

Slovenke su u finalnom susretu minimalnim rezultatom 1:0 pobedile beogradski Rad, predstavnika Srbije, jedini pogodak postigla je Lara Klopčić u 72. minutu. U susretu za treće mesto domaćin takmičenja Banjaluka je sa ubedljivih 7:1 savladala Vikotirju iz Slavonskog Broda, predstavnika Hrvatske, a gošće su jedini gol na turniru postigle iz jedanaesterca, zahvaljujući Barbari Lovrić. Za domaćina dva gola je postigla Marijana Filipović, a po jednom mrežu Hrvatica zatresle su Dijana Cvijić, Sumeja Bektaš, Vladana Barać, Tamara Lolić i Rosana Maksimović, kojoj je ovo bio optoštajni susret u dresu Banjaluke, jer karijeru nastavlja u beogradskoj Crvenoj zvezdi.

Za najboljeg golmana turnira proglašena je Nika Pašek iz pobedničkog sastava Radomlje, najbolja fudbalerka je kapiten Rada Suzana Tanasković, dok je prvi strelac Marijana Filipović iz sastava ŽFK Banjaluka. Posebno priznanje za fer-plej pripalo je igračici Radomlja Tiji Vrhovnik.

FINALE

Radomlje – Rad    1:0 (0:0)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 100. Sudija: Rajka Vuković (Novi Grad). Strelac: Klopčić u 72. minutu.

RADOMLjE: Šapek, Klopčić, Butković, Ulbin, Adam, Šaćiri, Bratina, Kuštrin, Suhoveršnik (od 46. Florijančić, od 71. Jagarinec), Križaj, Udović.

RAD: Bojadžija, Arsić, Miljković, Nikolić, Jovanović, Pantović, Šebek, Tanasković, Risteski (od 70. N. Marković), Mladenović (od 70. Balan), Živković (od 74. T. Marković).

Banjaluka – Viktorija         7:1 (2:0)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 100. Sudija: Aleksa Vujačić (Banjaluka). Strelci: Cvijić u 38, Bektaš u 43, Barać u 53, Lolić u 60, Filipović u 75. i 85. i Maksimović u 89. minutu za Banjaluku, a Lovrić (iz penala) u 77. minutu za Viktoriju.

BANjALUKA: Vasić, Lolić, A. Mitrović (od 66. Stojić), Ćebedžija (od 66. N. Mitrović), Savić (od 63. Selimović), Vasiljević, Bojanić (od 46. Filipović), Barać, Mićić, Bektaš (od 63. Maksimović), Cvijić (od 46. Marijanović).

VIKTORIJA: Mendeš, Jandrić, Đukić (od 59. K. Knežević), Puljarević (od 66. Jerković), Obradović, Ruškan (od 22. Štiler), Lubina, Lovrić, Petrović, I. Knežević, Vračić (od 46. Milak).

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda