Pratimo Prvu ligu RS (živo)

Od 18 časova počinju utakmice Prvog kola fudbalskog šampionata Republike Srpske. Mečeve ćemo pratiti u tekstualnim prenosima,a na našem sjatu, u kategoriji rezultati živo možete vidjeti trenutne rezultate Prve lige Republike Srpske.

Tekstilac - Kozara 0:1

Derventa. Gradski stadion. Sudija: Rajko Đorđić (Bijlejina). Strelac:Jandrić 34. (Kozara).

Tekstilac: Plisnić, Marić, Jolović, Kovač, Đuričić, Maksimović, Duspara, Perić, Susaković, Komlenović, Kukić. Na klupi: Pećić, Vukadinović, Brković, Ćorić, Đekić, Vugdalić, Ćorić. Trener: Mirko Stojić.

Kozara: Ilić, Paštar, Petrović, Radoja, Kremenović, Glišić, Jandrić, Petković, Bunić, Stjepanović, Kondić. Na klupi: Dončić, Komljenović, Lolić, Mirjanić, Ninković, Gvozden, Novaković. Trener: Vule Trivunović.

Podrinje - Sutjeska 1:0 (0:0)

Janja. Igralište: Podrinja. Sudija: Siniša Lazić (Prijedor). Strelac: Vujić.

Podrinje: Avramović, Zarić, Guzijan, Jevtić, Došlo, Đokić, Vujić, Hadžić, Aranutović, Janjić, Karjašević. Na klupi: Ćurčić, Zekić, Rakić, Mitrović, Osmanagić, Musić, Lupić. Trener: Senad Hadžić.

Sutjeska: Terzić, Mulić, Mrgud, S.Pljevaljčić, Rašević, A. Ivanović, Sekulović, Okuka, Ivanović, O. Pljevaljčić, V.Ivanović. Na klupi:   Plemić, Lukić, Sekulić, Milić. Trener: Miljan Radanović.

Rudar Prijedor - Drina

Prijedor. Gradski stadion. Sudija: Velimir Drinić (Modriča).

Rudar Prijedor: Hamzabegović, Lajić, kovačević, Rokvić, Gavranović, Crnomarković, Mrkić, Rosić, Lezić, Sajak, Davidović. Na klupi:Petrović, Ramić,  N. Marmat, Živanić, D. Marmat,  Dragić.Trener: Nedžad Žerić.

Drina: Bogićević, Trifković, Ninić, Grahovac, Ilić, Mitrović, Blagojević, Marković, Stupar, Jokić, Molerović. Na klupi:  Lukić, Alempić, Krstić, Čirak, Čelić, Damjanović. Trener: Veljko Cvjetinović.

Slavija - Sloboda  3:1 (2:1)
I. Sarajevo. Stadion: SRC Slavija. Sudija: Danko Butulija (Trebinje). Strelac: Kokot 28. Popovac 34.

Slavija: Nedžibović, Cicović, Regoje, N. Pušara, Babić, Radovanović, Kokot, Popovac, Šćepanović, M. Lalović, A,. Pušara.
Na klupi: Jokić, Žugić, Arbinja, T. Lalović, Stevanović, Jlović, Ćosić. Trener: Goran Simić.

Sloboda: Modić, Lazendić, Peno, Perišić, Savanović, Šamara, Crnomarković, Srndović, Gračanin, Vidović, Sladoje. Na klupi: Kesićž, Vučković, Tešanović, Mitrić. Trener: Željko Vranješ.

I. Sarajevo.Veliku šansu propustili su igrači Slavije. Pogriješio golman gostiju, dao loptu domaćem napadačima,ali je Igor Radovanović bio neprecizan.

I. Sarajevo. Šansu za Slaviju nije realizovao Nemanja Pušara. Probao je atraktivno makazicama,ali pored gola.

Janja: Nema golova u Janji. Podrinje - Sutjeska 0:0.

Fotografije iz Prijedora i Istočnog Sarajeva:

I. Sarajevo. Gosti us imali prvi udarac u 24. minuti. Odbranio je Nedžibović.

I. Sarajevo. Gooooooooooooool. Slavija golom Kokota vodi sa 1:0. Oteo je loptu gostujućim defanzivcima Kokot i pogodio.

Prijedor: 26. minuta Rudar i Drina igraju bez sansi

I. Sarajevo:  31. 2:0 Popovac, Šćepanović poslao dugu loptu, katastrofalna reakcija odbrane i Popovac lako pogađa.

Prijedor: Žuti karton za Drinu, Blagojević.

I. Sarajevo. Sloboda smanjila na 2:1, u  38.minuti  evrogol Vidovića sa 25 metara.

I. Sarajevo:  Poništen gol Slobode u 40.minuti. Savanović iz slobodnog šutirao, lopta završila u mreži, a sudija pokazao ofsajd.

Veliki protesti i psovke gostiju, Odmah naklon toga  Savanović u šansi brani Nedžibović.

Derventa: Kozara golom Jandrića vodi sa 0:1.

I. Sarajevo. Žuti kartoni Savanović i Vidović iz Kozare. Kraj pšrvog poluvrmena.

Janja. Nema golova i dalje je 0:0.

Prijedor: Završeno prvo poluvrijeme u Prijedoru.

Janja: U Janji je skromna igra i jednih i drugih bez i jedne prave šanse na obje strane ... 0:0

I. Sarajevo. Gooooooooooooooool. Milan Lalović, defanzivac Slavije, Pokupao da centrira, lopta prešla preko noge i završila u mreži. Bilo je to u 55. minuti.

Prijedor: Dvostruka izmjena u Drini, ušli Krstić i Damjanovicć, a izašli Stupar i Ilić.

I. Sarajevo: Crveni 60. minut  Bojan Sladojević (Sloboda).

I: Sarajevo: Dva žuta u istom trenutku dobio je Sladojević. Nešto je prigovarao sudiji. Žuti dobija i Vučina Šćepanović.

I. Sarajevo: 64, minut, maestralna lopta Ščepanovića za Popovca, ovaj u sredinu, ali Radovanović tuče pored gola.

Prijedor: Zbog vjerovatno teže povrede, Rokvića odvoze u bolnicu.

Derventa: Od 67. minute Kozara igra sa igračem manje. Isključen je nakon drugog žutog karton Siniša Radoja.

Prijedor: Izmjena Drina, usao Ćira, a izašao Marković.

I. Sarajevo: 76. minuta i treća ogromna šanska za Igora Radovanovića. Pušara je sve uradio, šutirao, golman odbio loptu, a Radovanović šutira odbijenu, preko gola. Regoje dobija  žuti karton.

Janja: Odlična utakmica u drugom poluvremenu, redaju se šanse pred oba gola.

I. Sarajevo: 83. minut,  Arbinja tek što je ušao šutira pored gola.

Prijedor: 3 minute sudijske nadoknade.

Željezničar Sport Team 4 : 0 Slavija
Alfa Modriča 2 : 1 Sloboda
Rudar Prijedor 2 : 1 Sloga
Podrinje 4 : 2 Drina
Tekstilac 0 : 0 Sutjeska