Bodovi otišli boljem

MODRIČA – Debitant u Prvoj ligi RS, Sloga iz Gornjeg Crnjelova, pobedio je kao gost drugog debitanta, nekadašnjeg šampiona zemlje, sa visokih 3:0. Upozoravao je trener Modriče Alfa da bi se nešto slično moglo dogoditi, malo ko mu je verovao. Već u 2.minutu gosti su poveli. Ubačena lopta iz prekida, zahvatio ju je glavom Bojan Mihajlović i sa 12 metara zakucao ispod prečke. U 14.minutu gosti su se ponovo sladili. Brza i tečna akcija, lopta dolazi do Dušana Ristića koji koristi statičnost golmana Bojana Tripića i duplira prednost Sloge.

U 19.minutu pokušao je veteran domaćih Dario Damjanović, ali je njegov udarac glavom zaustavio Boriša Bodiroga. U 24.minutu Melvin Osmić je idealno centrirao sa leve strane, Nebojša Prljeta je igrao glavom i promašio. U 30.minutu Danijel Zlatković prihvatio je loptu, delovao je munjevito i izbio je sam ispred Bodiroge, ali je pomoćni sudija Nemanja Vujadin „video“ ofsajd. Jasno je bilo svima da nedozvoljene pozicije nije bilo. Bodiroga je u 43.minutu zaustavio topovski udarac Zlatkovića, poslavši loptu preko prečke u korner. U 54.minutu izveden je korner za domaćina sa desne strane, Goran Lukić je igrao glavom, ali njegov udarac sa tri metra zaustavio je Bodiroga. Četiri minuta kasnije, Ivan Delić je „glumio“ Maradonu sa meksičkog finala Svetskog prvenstva iz 1986.godine, gurnuo je loptu rukom da se nađe u što boljoj poziciji i zaradio žuti karton.

Dugo je lopta boravila na polovini gostiju koji su u 65.minutu prešli centar. Loptu je izgubio požrtvovani Damjanović, izmešana je zadnja linija Modričana, onda je precizno šutirao Dušan Ristić sa 15 metara i pogodio donji desni ugao nemoćnog Tripića. Minut kasnije, sjajna prilika za Modriču Alfa, ali šut Momke Kojića sa dva,tri metra zaustavio je Bodiroga. Gosti su se počastili velikom pobedom na startu sezone, domaćin se nije snašao na početku šampionata.

Jalovi napadi nikom nisu dobro doneli...

Modriča Alfa – Sloga 0:3 (0:2)

Stadion:“Dr Milan Jelić“. Gledalaca: 1.000. Sudija: Slavoljub Gogić(Istočno Sarajevo) 7. Strelci: Mihajlović u 2., Ristić u 14.i 65.minutu. Žuti kartoni: R.Prljeta, Bamburać, Trifković(Modriča Alfa), Delić,Arnautović(Sloga).

MODRIČA ALFA: Tripić 5, N.Prljeta 5, R.Prljeta 5, Damjanović 5.5, Kojić 5, Zlatković 5.5, Osmić 5(od 52.min.Bamburać 5), Trifković 5, Lukić 5.5, Đekić 5, Tadić 5(od 62.min.Perić -).

SLOGA: Bodiroga 7.5, Panić 7, Matović 7, Arnautović 7(od 89.min.Miljković -), Ristić 7.5, Nikolić 6.5(od 73.min.Karaman -), Komarčević 7, Mihajlović 7.5, Lekanić 7, Marković 7, Delić 6 (od 61.min.Macanović -).

Igrač utakmice: Dušan Ristić (Sloga) 7,5.