Željo u Ugljeviku (video)

Četvrto kolo Premijer lige donosi okršaj Zvijezde 09, debitanta u bh šampionatu i sarajevskog Željezničara. Utakmica se igra  u Ugljeviku i počinje u 17 časova i 30 minuta. Pratićemo u tekstualnom prenosu kretanje rezultata na ovom meču.

Zvijezda 09 - Željezničar 1:3 (0:1)

Ugljevik. Stadion.Zvijezde. Sudije: Goran Paradžik (Tomislavgrad).

Zvijezda 09: Erić, Krajšnik, Husić, Huseinbašić, Tojčić, Asentić, Filipovć, Osmanagić, Vojinović, Škahić, Babić. Na klupi: Dejanović, Omanović, Predragović, Čulum, Zekanović, Govedarica. Trener: Milan Đuričić.

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Čurjurić, Zec, Krpić, Blagojević, Bogičević, Šabanadžović, Veselinović, Rodin. Na klupi: Fejzić, Arežina, Šehić, Zajmović, Vranješ, Osmanković, Jazvić. Trener: Milomir Odović.

Ugljevik...obje  ekipe na zagrijavanju, po jako toplom  vremenu...Nekih 32 C.

Počeo meč u Ugljeviku...

Gosti su propustili dvije prilikie.  Prvo je  udarac Zeca odbranio Erić, da bi golman domaćih uhvatio mloptu nakon  pokušaj Veselinovića.

Pogriješila je  odbrane Željezničara, Amer Osmanagić šutira sa 20-ak metara,  a lopta odlazi pored gola.

Zvijezda imala prvi korner,ali nije bilo nišđta nakon ubacivanja sa strane.

17. minut. Velika šansa za Želju poslije ubacaja Čurjuriča ali Zec kasni na loptu....

Goooooooooooool. Od 20 minute Željo vodi sa 0:1. Pogodio Krpić.

Poslije ubačaja Pavića sa lijeve strane,Krpić glavom zakucavo loptu pod prečku...

Zvijezda 0'9 pokušala udarecm iz daljine,ali je lopta otišla daleko od gola Kjosevskog.

Nakon 30 minuta igra pauza, radi osvježenja.

Veselinović iz Želje imao dvije dobre pozicije,ali se spetljao.

Odličan šut Sinise Stevanovića sa oko 25 metara. Nepomično je gledao u loptu golman domaćih, a na njegovu sreću zavrsila je na prečki. Od prečke se odbila do Krpića koji sa sedam metara šutira traljavo i Eric izbija loptu u korner. Bilo je to u 38. minuti.

Zvijezda 09  u zadnjih deset minuta samo se brani,  bez ikakve igre naprijed...

Poluvrijeme. Gosti vode.

Željo bolji i konkretniji, Zvijezda je imala nekoliko poluprilika, ali nije imala dovoljno koncentracije u završnici.

Nastavljena utakmica.

Krpić pogodio za 0:2.

Stevanović ubacio,a Krpić pogodio. Preslikana akcija kao kod prvog gola. Stevanović  centrirao sa desne strene, pronašao usamljenog Krpića na oko 7-8 metara od gola, kojem nije bilo teško da savlada nemoćnog golmana Zvijezde 09 Filipa Erica. Bilo je to u 52. minuti.

Izmjena u Zvijezdi u 57. minutu. Osmanagić izašao, Čulum ušao.

Penal za Zvijezdu 09. Šutira Krajišnik.

1:2 Zvijezda 09 smanjila vođstvo Željezničara. Strijelac sa bijele tačke kapiten domacih Krajišnik.

Izmjena u Željezničaru. Šabanadžovic izašao, ušao Vranješ.

Igra se 75. minuta. Dobra prilika za Željezničar preko Jazvića, šutira veoma slabo, daleko pored gola.

Izmjena u Željzničaru, ulazi Arežina, izašao Blagojević.

Sve je rješeno u Ugljeviku.

Arežina postiže treći gol za tim sa Grbavice. Evrogol  iz slobodnjaka sa nekih 20 metara.