Juniori Slavije i Zvijezde 09 remizirali u odličnom meču

Fudbaleri Slavije i Zvijezde 09 odigrali su nerješeno, 2:2 u utakmici drugog kola Premijer lige BiH za juniore.

Sjajnu utakmicu odigrali su juniori Slavije I Zvijezde 09 u Istočnom Sarajevu u meču 2. kola juniorske Premijer lige Bosne I Hercegovine.  Meč je počeo kolosalnom prilikom za Dejana Bjeloša. Već u trećoj minuti Igor Petrović je bio uporan, oteo loptu stoperu Zvijezde 09, uposlio Bjeloša, ali on ne uspjeva da pogodi za vodstvo Sokolova.

Nakon te prilike Slavije je nekako stala, a Zvijezda 09 je preuzela kontrolu utakmice u svoje noge. Domaći su uglavnom prijetili iz šuteva sa distance, no Mijović je to uspio odbraniti, dok su gosti stvarali nešto ozbiljnije prilike pred golom Krnetića. Gosti do vodstva stižu poslije prekida.

Nakon gužve u kaznenom prostoru lopta se od defanzivca domaćih, Mihajla Lalovića odbija u mrežu za vodstvo gostiju.

Poslije te prilike sjajne šanse imaju i Dejan Živković koji je polumakazicama pokušao da savlada Krnetića, a zatim i kapiten Goran Šujić koji slabo zahvata loptu u padu, nakon što je sve po lijevoj strani uradio Blagojević. Drugo poluvrijeme Slavija kreće agresivnije, ali onda hladan tuš.

Prvo u 50. minutu Milan Bandović pravi glupost na centru terena i rukom prekida kontru gostiju, pa mu Azem Karić bez razmišljanja pokazuje direktan crveni karton. Odmah iza tog gola Slavija prima drugi pogodak naivno, strijelac je bio Slobodan Tomić, i Zvijezda 09 stiže do velike prednosti.

Sa igračem manje Slavija je ponovo napala I to im se isplatilo u 62. minutu .Pogodio je Dejan Bjeloš. Za glupost Slavijinom fudbaleru revanširao se gostujući igrač Stefan Vasiljević. U samo desetak minuta od ulaska u igru on je zaradio dva žuta kartona, pa su od 68. minute snage na terenu poravnate. Upravo iz tog prekršaja, Slavija stiže i do drugog gola, a ponovo je pogodio Dejan Bjeloš.

Umalo Slavija da stigne i do potpunog preokreta u ovom susretu. Ponovo je prekid bio koban po Semberce, ali na njihovu sreću Uroš Kovačević za malo kasni na centaršut. Do kraja utakmice nije bilo više ozbiljnih šansi ni na jednoj strani, pa je na kraju ostalo Slavija – Zvijezda 09 2:2.

SLAVIJA – ZVIJEZDA 09 2:2 (0:1)