Duplo Zvezdino slavlje

Duplo slavlje Crvene zvezde, predpioniri i pioniri beogradskog kluba osvojili su treći međunarodni turnir “Trofej Urije Prijedor 2018” koji je u prethodna tri dana održan u tri grada: Prijedoru, Novom Gradu i Banjaluci (Krupi na Vrbasu).

Juče, u završnim borbama beogradski crveno-beli u obje konkurencije bili su bolji od vršnjaka iz zagrebačkog Dinama i pobedničke pehare nose u glavni grad Srbije. Predpioniri i pioniri Crvene zvezde zaista pokazali su najviše, a u finalnim duelima sa Hrvatima imali su više strpljenja i umešnosti, da ostvare pobede.

Predpioniri su pobedili minimalnim rezultatom 1:0 golom Ćetića na početku utakmice. U drugom finalu viđeno je dosta vatre. Poveli su Zagrepčani pogotkom Jagušića u 52. minutu, a onda su Beograđani za dva minuta uspeli da preokrenu rezultat i ostvare pobedu. Mrežu Dinama pogodili su Škobalj i Bubanj, a od 60. minuta crveno-beli su imali i igrača manje zbog crvenog kartona Jovića. Uprkos tome Beograđani su izdržali do kraja, sačuvali prednost u nervoznoj utakmici i stigli do pobedničkog pehara.

U ostalim susretima za plasman kod predpionira postignuti su ovi rezultati, sedmo mesto: Radnik-Urije – Spartak (Subotica) 0:3, peto mesto: OFK Spartak 2013 (Banjaluka) – Sloboda Bubamara (Novi Grad) 1:0, treće mesto: Borac (Banjaluka) – Željezničar (Banjaluka) 1:2.

Utakmice za plasman u konkurenciji pionira, sedmo mesto: Domžale (Ljubljana) – Radnik-Urije 10:1, za peto mesto: OFK Bihać – Rabotnički (Skoplje) 1:1 penalima 5:4, treće mesto: Kozara Stars (Gradiška) – Krupa 2:4.

Proglašeni su i najbolji pojedinci turnira, u konkurenciji laskava priznanja poneli su, kao najbolji golman Dušan Begović (Crvena zvezda), prvi strelac je njegov klupski saigrač Ognjen Drakulić, dok je najbolji igrač Lovro Čelfi (Dinamo).

Kod pionira za najboljeg golmana proglašen je čuvar mreže Crvene zvezde Stefan marinković, dok je prvi strelac turnira Adrian Jagušić iz zagrebačkog Dinama, a za najboljeg igrača proglašen je njegov klupski kolega Dino Kegalj.

Turnir je organizovao Fudbalski klub Radnik-Urije zajedno sa Gradskim fudbalskim savezom Prijedor, uz podršku Grada Prijedora i gradonačelnika Milenka Đakovića.

PREDPIONIRI – FINALE

Crvena zvezda – Dinamo (Z) 1:0 (1:0)

Stadion: Krupe u Krupi na Vrbasu. Gledalaca: 200. Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu). Strelac: Ćetić u 11. minutu. Žuti kartoni: Sudar, Halabrin (Crvena zvezda), Vrzić (Dinamo).

CRVENA ZVEZDA: Begović, Vasilić, Sudar, Halabrin, Pilić, Kostić, Čudić, Nikolić, Drakulić, Ćetić, Radovanović. Još su igrali: Pjanović, Rančić, Milenović, Maksimović, Janković, Đurišić.

DINAMO (ZAGREB): Blažević, Čelfi, Vrzić, Mikić, Pokos, Kasumović, Šimić, Baković, Perković, Bećirović, Nekić. Još su igrali: Kramarić, Jozić, Piškor, Dečur, Jakšić, Miletić, Rušnov, Zebić, Mišković.

PIONIRI – FINALE

Crvena zvezda – Dinamo (Z) 2:1 (0:0)

Stadion: Krupe u Krupi na Vrbasu. Gledalaca: 200. Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu). Strelci: Jagušić u 52. minutu za Dinamo , a Škobalj u 57. i Bubanj u 58. minutu. Žuti kartoni: Dora, Jagušić (Dinamo), Jović, Svetozarević, Škobalj (Crvena zvezda). Crveni karton: Bojan Jović (Crvena zvezda) u 60. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Svetozarević, Jović, Jovanović, Stojsavljević, Đurić, Nedeljković, Šljivić, Mijatović, Bubanj, Škobalj. Još su igrali: Veličković, Vidaković, Radović, Karišik, Sukačev, Čoadžija, Milinković.

DINAMO (ZAGREB): Marvak-Kulić, Đekić, Ruškovački, Majdandžić, Kegalj, Vrbančić, Jagušić, Škarec, Dudaković, Bačurin, Dora. Još su igrali: Baričević, Vidović, Marković, Baturina, Peroš, Došen, Ivankić, Zgela, Halilović, Klarin.