Borac nam se provukao

Odigrali su fudbaleri Željezničara gradski derbi u skladu sa svojim mogućnostima, namučili Borac koji je stigao do minimalne pobede. Ali, tim s banjalučkog Predgrađa je na Gradskom stadionu pokazao da ima prvoligaški potencijal i kvalitet.

-I pre utakmice znali smo da je Borac kvalitetnija ekipa, ali da mu je potrebno vreme da sav taj kvalitet složi onako kako želi. Što se moje ekipe tiče mogu i moram da budem na kraju zadovoljan ovim rezultatom 0:1. U 90 minuta smo uspeli samo jednom da uputimo udarac u okvir gola. Sigurno i to govori nešto, koliko je Borac bio ozbiljan. Ono što je meni bio problem kroz pripremne utakmice jeste to da nam četiri igrača nisu mogli da igraju, čak jedan koji je bio planiran zbog kartona je izostao, tako da nismo imali dovoljno fudbalera za rotaciju. To se videlo pogotovo u drugom poluvremenu kada nisam mogao da napravim nijednu izmenu, pogotovo u veznom redu, da osvežim ekipu i dam neku dodatnu energiju. Tu treba dodati i bolest Dejana Bosančića koji pred utakmicu nije trenirao dva poslednja treninga, pa je nastupao nedovoljno spreman – istakao je šef stručnog štaba Željezničara Zoran Ćurguz.

Strateg prvoligaša s Predgrađa je dodao da je Borac opravdao ulogu favorita, a da njegov tim može da se nada dobrim stvarima u nastavku prvenstva.

-Što se tiče same utakmice pokušali smo da pariramo Borcu u posedu lopte. U nekim trenucima to smo dosta dobro radili. Desio se taj 11. minut kada smo popustili i primili jedini gol. Do poluvremena je sve to dosta dobro funkcionisalo. Pokušavali smo iz tranzicija, po osvojenoj lopti, nešto da napravimo. Međutim, nismo imali dovoljno hrabrosti i drčnosti da gurnemo tu loptu u zadnji pas i dođemo do prilike da ugrozimo gol rivala i možda izjednačimo. Borac je odigrao tako drugo poluvreme da nam se nudio, a da smo imali samo malo, malo više strpljenja možda smo mogli da stignemo do boljeg rezultata. Razlika u klasi je evidentna, nama preostaje nova utakmica protiv Slobode iz Mrkonjić Grada, da tražimo golove i bodove. Meni je drago da nismo toliko razočarali protiv Borca iako sam od svoje ekipe lično očekivao više – rekao je na kraju Zoran Ćurguz.