Krupa prosipa prednost

Kako bilo koji trener može da se oseća kada njegov tim posle sigurnog vođstva od 2:0 posle prvih 45 minuta u nastavku utakmice, umesto da dotuče protivnika, dopusti rivalu da se vrati u utakmici i još osvoji bod? I to na kakav način, golom u sudijskoj nadoknadi vremena.

Fudbaleri Krupe u prvom poluvremenu su protiv “fenjeraša” Mladosti iz Doboja kod Kaknja stekli prednost od dva gola razlike pogotcima Elvira Koljića i Lazara Marjanovića. U drugom delu susreta izabranici trenera Branislava Krunića kao da nisu postojali na terenu. Malo svojim nesvesnim povlačenjem malo pritiskom igrača Mladosti Krupljani su bili sabijeni na svoju polovinu. Srećna okolnost u svemu ovome je što su gosti na početku, stekao se utisak, imali preveliki respekt prema domaćinu, a dok su se osvestili imali su dva gola zaostatka.

Posle susreta četvrtog kola premijerligaškog šampionata i novog remija, trećeg uzastopnog rezultatom 2:2 šef stručnog štaba Fudbalskog kluba Krupa Branislav Krunić nije bio zadovoljan jer je njegov tim “prokockao” dva gola prednosti i izgubio dva vrlo važna boda na domaćem terenu. Umesto da imaju bilans od osam osvojenih bodova premijerligaš iz kanjona ima “samo” šest, a igrao je tri utakmice kod kuće i za sada je rekorder sa tri remija.

-Ne mogu da budem zadovoljna jer smo jednu sigurno prednost od dva gola na kraju ispustili i osvojili smo samo bod. Upozaravao sam pred utakmicu da Mladost nije nimalo naivan rival i da njen trenutni položaj na tabeli nije realan odraz snage i kvaliteta ovog tima. Nažalost, dokaz nam je stigao u vidu remija, bodove smo ispustili u sudijskoj nadoknadi. Počinje da me zabrinjava činjenica da ne možemo da sačuvamo vođstvo, pa čak i ono od 2:0 – rekao je strateg Krupljana Branislav Krunić.

Slične stvari dešavale su se i protiv Širokog Brijega u kanjonu Vrbasa, ali i u Bijeljini protiv Radnika. Kao da je drugih 45 minuta “ukleto” za fudbalere iz Krupe na Vrbasu.

-Ekipa Mladosti je više želela da ostvari pozitivan rezultat od nas i gosti su u tome i uspeli. Fudbalski, više smo pokazali od njih, pogotovo u prvom poluvremenu kada smo poveli sa 2:0 i već u trećoj utakmici zaredom nam se dešava da kada povedemo igrači nemaju veru u sebe i sigurnost i jednostavno kao da prestanu da igraju posle vođstva. Moramo da radimo na tome da ispravimo greške, ali za to će biti potrebno vreme. U nekim situacijama nemamo ni sreće. Pri rezultatu 2:0 i 2:1 smo imali prilike iz kontranapada, međutim nismo uspeli da ih iskoristimo. Na kraju Mladost je jedan gol postigla iz “rikošeta”, drugi je bio zaista lep i stigla do remija. Ako je gledati po šansama mislim da smo mi zaslužili pobedu. Šta da se radi, fudbal je to – dodao je na kraju Branislav Krunić.

Mnogo vremena za analize nema, već u sredu Krupljani gostuju na “Tušnju” probuđenoj Slobodi, a za vikend u Krupu na Vrbas stiže GOŠK iz Gabele.