Igračima kapa dole

Ako se po jutru poznaje dan onda u Fudbalskom klubu Kozara imaju velike razloge da razvuku lice u široke osmehe. Minimalna pobeda (1:0) u Derventi protiv uvek “tvrdog” i neugodnog i motivisanog Tekstilca unela je radost u tabor gradiškog prvoligaša, ali i dala dodatno takmičarsko samopouzdanje.

Uspeh je još veći ako se zna da je Kozara do bodova došla golom Srboljuba Jandrića u 34. minutu, a crveno-beli iz Grada na Savi su to minimalno vođstvo uspeli da sačuvaju uprkos činjenici da su od 70. minuta igrali bes iskusnog veziste Siniše Radoje koji je dobio drugi žuti karton i morao je ranije da ode u svlačionicu. Taj igrački deficit na terenu, na sreću Gradiščana, nije se na kraju odrazio na konačan rezultat.

-Čestitam mojim igračima, heroji su, izdržali su veliki pritisak na terenu sa igračem manje i svu čestinu domaćih fudbalera koji su tražili način da dođu do pobede na malo agresivniji način. Više od 20 minuta smo bili brojčano slabiji i na terenu inferiorni, branili smo se i uspeli da se odbranimo. Domaćin je konstantno napadao, pritiskao nas svojim kvalitetom, uspeli smo da odbijemo sve nalete i sačuvamo mrežu. Ovo je prava, takmičarska Kozara, koja zna šta hoće i šta želi – počeo je priču šef stručnog štaba Kozare Vule Trivunović.

Možda igra Kozare i nije bila lepršava ni atraktivna, tako je to u utakmicama za bodove, ulog je veliki.

-Pišu se bodovi. Za mesec dana, pa i kasnije svi će znati samo za rezultat, da smo pobedili tekstilac na njegovom terenu rezultatom 1:0. Šta se dešavalo na igralištu malo ko će se sećati. Iskreno i realno rečeno možda je domaćin i zaslužio bod. Prema prikazanoj igri Tekstilac nije zaslužio da izgubi, ali takav je fudbal. Mi se radujemo našem uspešnom startu u novoj sezoni, napravili smo dobar prvi korak koji nam daje sigurnost za naredni period – nastavio je je strateg gradiškog prvoligaša.

U narednom kolu Kozara na Gradskom stadionu u Gradišci dočekuje Podrinje iz Janje koje je na prvenstvenoj premijeri takođe zabeležilo minimalnu pobedu, na svom terenu protiv fočanske Sutjeske.

-Pre svega treba dobro da se odmorimo, da uživamo u ovom startnom trijumfu koji nam je svima podigao raspoloženje. Želimo da od Kozare napravimo klub iz vrha, da nikada više ne dođemo u poziciju kao prošle sezone kada smo se borili za opstanak. Ova pobeda u Derventi dobiće tek na pravoj vrednosti ako je overimo kod kuće novom pobedom protiv Podrinja – optimističan je šef struke Gradiščana Vule Trivunović.

Fudbaleri Kozare/Foto: Goran Riro Radimirović

Željezničar Sport Team 4 : 0 Slavija
Alfa Modriča 2 : 1 Sloboda
Rudar Prijedor 2 : 1 Sloga
Podrinje 4 : 2 Drina
Tekstilac 0 : 0 Sutjeska
Borac 1 : 0 Kozara