Sloboda:Poništen čist pogodak

MRKONJI GRAD-Na sjednici Upravniog odbora FK Sloboda iz Mrkonjić Grada zaključeno je da je sudija Darko Boturlija iz Trebinja u 40 minutu poništio regularan pogodak Mihajla Savanovića.Golj je regularan, jer niko od fudbalera Slobode nije dirao loptu koju je Savanović uputio iz slobodnog udarca i koja je pala ispred golmana Slavije i završila u mreži.Glavni sudija je gol poništio na asistenciju svoga pomoćnika iz Rogatice.

U Slobodi ističu da se nisu oglašavali sve dok nisu analizirali snimak utakmice, gdje je vidljivo da su dratično oštećeni zbog poništenog gola.Utakmica bi sigurno krenula u drugom toku.Mrkonjićani su uspijeli da izjednače rezltat, nakon vodstva domaćina od 2:0.

-Pratio sam utakmicu sa još jednim članom uprave kluba.Nije nam bilo jasno zašto je sudija poništio pogodak.Nismo se oglašavali sve dok nismo anlizirali taj detalj sa utakmice.Žao nam je što su sudijske odluke uticale na dalji tok meča, jer sigurno bi gledaoci do kraja meča vidjeli dobar fudbal- kaže predsjednik Upravnog odbora Slobode Milenko Milekić.

Upravi Slobode očekuju da će takmičarski organi Fudbalskog saveza sankcionisati djelioce (ne)pravde zbog ponišetnog gola.Ali i ishitrene odluke glavnog sudije Boturlije, da kapitenu Bojanu Sladojeviću za samo tridesetak sekundi da dva žuta kartona zbog prigovora.Isti aršin nije imao za domaće fudbalere, koji su mu takođe prigovarali zog pojedinih odluka.

U stručnom štabu Slobode, ističu da su porazu kumovale greške ključnih fudbalaera u zadnjoj liniji.

-Ma mi smo sami sebe pobjedili.Napravili smo nekoliko neorpstivih grešaka u odbrani što nas je koštalo poraza.Na terenu smo stajali solidno i da nije bilo grešaka u zadnjoj liniji rezultat bi sigurno bio povoljniji. Pred meč imali smo kadrovskih problema.Zbog žutih kartona nije mogao igrati Srđan Malinović.Dučiću  i braći Ljutić kasne brisovnice iz Srbije i Slovačke, gdje su igrali prošle sezone- kaže šef stručnog štaba Željko Vranješ.

Golman Srđan Modić branio je cijeli meč  povrijeđen.Ekipa 30 minuta igrala sa igračem manje jer je u 60 minutu zbog dva žutra kartona isključen kapiten Bojan Sladojević.

Međutim, Mrkonjićani su već preboljeli  poraz od Salvije i okreću se meču sa Željezničar Sport Timom u subotu u Banjaluci.Biće to komšijski derbi, a bodovi su iperativ i za jednu i drugu ekipu.