Čelopek trijumfalno, preko Birča, u novu sezonu

Na startu sezone Čelopek je, na svom terenu, nanio ubjedljiv poraz novajliji na regionalnom Istoku, Birču iz Dervente. Tokom cijelog susreta Čelopečani su bili dominantni na terenu, što pokazuje i rezultat kojim je ovaj susret završen 4:1.

Od samog starta domaća ekipa je preuzela terensku inicijativu, ali mreže su mirovale do 27. minuta, kada je Dragiša Milošević iz slobodnog udarca, sa nekih 18-19 metara, postigao pogodak za 1:0, što je bio rezultat  kojim se otišlo na odmor. U drugi dio domaći kreću ofanzivnije i, već nakon desetak minuta igre, povećavaju svoju prednost, kada Marko Lazarević, nakon centaršuta Klisarića, glavom šalje loptu u mrežu Birča. U 76. minutu još jedna odlična akcija Čelopeka po lijevoj strani, dupli pas Jovičića i Dragiše Miloševića, lopta do  Marka Lazarevića koji je petom šalje Jovičiću, a ovaj probacuje protivničkom štoperu kroz noge i dodaje Klisariću na drugoj stativi kome nije bilo teško da  savlada golmana Ivanovića. U strijelce se, nakon par brzih dodavanja domaćih napadača, u 86. minutu upisuje i rezervista Sreten Lazarević, koji je samo minut prije na terenu zamijenio Požarca. U posljednjim trenucima ovog susreta, nakon centaršuta sa lijeve strane, štoper Birča, Andrić, glavom je zakucao loptu u mrežu domaće ekipe i ovim pogotkom ublažio katastrofalan poraz svoje ekipe.

U ekipi Čelopeka ističu da je ovakav rezultat potpuno zaslužen.

„Neopisiv je osjećaj ubjedljivom pobjedom početi novu sezonu, posebno jer je izvojevana na našem stadionu, pred našim navijačima, koji su nas zdušno bodrili tokom cijelog susreta. U protekloj sezoni uvijek smo bili u gornjem dijelu tabele, što je naš cilj i u ovom prvenstvu, a ako je suditi po startu, bićemo opasan rival svim ekipama koje su najavile borbu za ulazak u viši rang takmičenja. Već u ovom susretu, naša pojačanja su se pokazala kao dobar izbor, i siguran sam da imamo tim koji je spreman da ravnopravno igra i sa ekipama koje unaprijed  imaju epitet favorita. Zahvalio bih se gostujućoj ekipi na fer i korektnoj igri, i vjerujem da će u nastavku sezone tek pokazati svoj kvalitet“, istakao je Marko Lazarević, lijevo krilo Čelopeka.

Čelopek – Birač (Derventa) 4:1 (1:0)

Stadion u Čelopeku

Gledalaca: 50

Sudija: Predrag Kićić (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 D. Milošević u 27, 2:0 M.Lazarević u 56, 3:0 Klisarić u 76, 4:0 S.Lazarević u 86, 4:1 Andrić u 90.

Žuti kartoni: Jeremić (Čelopek), Golić (Birač)

Čelopek: Despotović, Vuksić, Tanacković, Jeremić, Klisarić, Jovičić, Požarac (od 85. S.Lazarević),  D.Milošević, Ikić, B.Milošević (od 78. Stojkić), M.Lazarević

Trener: Miodrag Radović

Birač: Ivanović, Savić (od 31. Trišić), Mi.Simić (od 80. Stjepanović), Golić, Andrić, Dragić, Đurić, Simić, Bojanić, Dukić (od 61. Zekić), Marković

Trener: Radenko Borić

Igrač utakmice: Marko Lazarević (Čelopek)