Bodovi Hapoelu i Tatranu

U drugoj utakmici večeri nakon velike borbe Hapoel je savladao ekipu Izviđača rezultatom 24:23.

Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja. U prvom dijelu igralo se u egalu, odnosno gol za gol. Na odmor se otišlo sa rezultatom 13:14 u korist šampiona Bosne i Hercegovine.

Tekao je 46.minut kada su Ljubušaci imali vođstvo 20:16. Od  tog trenutka oni su prosto pravili početničke  greške. Gubili su lopte što su Izraelci koristili i topili zaostatak. Četiri minuta prije kraja stižu do poravnjanja 23:23. Minut kasnije prelaze u vođstvo 24:23. U preostalom vremenu nijedna ekipa nije postigla  gol pa je Hapoel zabilježio minimalnu pobjedu 24:23.

-Drago mi je što smo ovdje na ovom velikom turniru. Mi prvi put učestvujemo. Igrali smo loše prvih 40 minuta. Promašili smo mnogo lopti. U posljednjih 15 minuta uveli smo mlađe igrače koji su pokazali da mogu da preokrenu. –rekao je trener Hapoela Idan Maimon.

Dobojlija Peđa Dejanović nakon pet  godina  nastupa pred svojim sugrađanima.

-Čestitam Izviđaču na fer i korektnoj utakmici. Mi smo imali dosta tehničkih pogrešaka. Naša ekipa se promijenila, bazira se sada na mlađim igračima. Organizacija je na vrhunskom nivou. Zahvaljujem se Enesu Suljkanoviću što nas je pozvao da učestvujemo. Hapoel je zadovoljan gradom i hotelom. Meni je lično drago što sam nakon nekoliko godina ponovo u svom gradu pred svojom publikom. –rekao je Peđa Dejanović golman ekipe Hapoel Rišon Le Zion.

U posljednjoj utakmici večeri Tatran Prešov je lako izašao na kraj sa Koprom iz Slovenije slavivši ubjedljivu pobjedu 35:20. Pitanje pobjednika nije se ni u jednom trenutku dovodilo u pitanje.

Drugog dana turnira igraju s e sljedeće utakmice: od 17:30 na teren će Kolding i Izviđač, od 19:15 igraju Sloga i Tatran Prešov, a u posljednjoj utakmici dana sastaju se Hapoel Rišon Le Zion i Vojvodina.

HAPOEL RIŠON LE ZION – IZVIĐAČ 24:23 (13:14)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 800. Sudije: Amar i Dino Konjičanin(BiH). Sedmerci: Hapoel Rišon Le Zion 4(3), Izviđač 6(6). Isključenja: Hapoel Rišon Le Zion 6, Izviđač 6.minuta.

HAPOEL RIŠON LE ZION: Meleš (7 odbrana), Šakalim 2, Mušenko, Mešter 2, Zarfati 3(1), Palač, Nizri, Dejanović (4 odbrane), Gerera 3, Natan 1, Surkis 3, Elias 2, Kohen 3, Lavie, Sles 2, Bošković 3(1). Trener: Idan Maimon.

IZVIĐAČ: Pavlak, Miličević 1, Alilović 3, Pavlović 4, Vukšić, Anđelić (7 odbrana), Kvesić (7 odbrana), Vukić 4, Jozinović, Kaluđerović 2, Grbavac 1, Muhović, Kordić 2, Šoljić, Mišetić, Delić 6(6). Trener: Mario Bjelas.

Igrač utakmice: Juval Gerera (Hapoel Rišon Le Zion)

TATRAN PREŠOV – KOPAR 35:20 (17:11)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca. 600. Sudije: Saša Pandžić i Boris Šatordžija (BiH). Sedmerci: Tatran Prešov 4(4), Kopar 1(0). Isključenja: Tatran Prešov 2, Kopar 8.minuta.

TATRAN PREŠOV: Cvitković (2 odbrane), Stranovski 7 (3), Hrstka 2, Lapajne 3, Krok 8, Urban 2, Čip 5, Vučko 2, Afanon-Gatine 3(1), Butorac 1, Kasal 1, Čuprina (15 odbrana), Carapkin, Babić 1. Trener: Slavko Goluža.

KOPAR: Kocjančić (1 odbrana), Postogna, Haseljić (5 odbrana), Tunanovič, Grzentič 2, Vlah, krečič, Matijašević 3, Poklar 1, Moljk 1, Rapotec, Smolnik 3, Sokolič 4, Guček 3, Marič, Planinc 1, Stopar, Bratković 2. Trener: Peter Mićović.