Raspucani Leo

U 2. kolu Druge lige Republike Srpske-grupa istok, FK "Leotar" je kao domaćin u Bileći pobijedio FK "Proleter" iz Dvorova rezultatom 4:0 (1:0).

Preko 200 gledalaca došlo je na stadion "Hercegovca" da nakon nekoliko godina prisustvuje prvenstvenoj utakmici, a i kiša koja je pomalo  padala nije ih otjerala sa svojih sjedišta.

Gledaoci su vidjeli četiri gola, od toga het-trik njihovog sugrađanina Perovića, a igrači, trener i uprava Trebinjaca zahvaljuju se publici koja je došla da gleda ovaj prvenstveni dvoboj i pozdravlja svaki uspješan potez igrača Lea.

Odmah na početku utakmice Trebinjci su pokazali protivniku da žele što prije da dođu u vođstvo. To se i ostvarilo u sedmom minutu, kada je Zečević sa 20-ak metara izveo slobodni udarac i njegov šut odbio se od prečku na glavu Perovića, koji je rutinski savladao gostujućeg golmana.

Zatim je Medan u tri minuta imao tri odlične šanse. Prvo je u 15. minutu na Janjićev centaršut šutirao nogom poviše gola, u 17. minutu na dodavanje Zečevića izašao sam ispred golmana Simojlovića, ali je njegov šut otišao pored lijeve stative. Samo minut kasnije na dodavanje Perovića njegov šut sa desetak metara gostujući golman je odbranio.

Minimalnim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu, u 49. minutu Zečević je ubacio centaršut sa lijeve strane. Najprisebniji je bio Ristić za 2:0. Samo dva minuta kasnije Perović iskosa šutira sa desne strane. Lopta je već prešla gostujućeg golmana, udarila u stativu, ali na nju je natrčao gostujući igrač i to je 3:0.

Domaćini su imali priliku i u 54. minutu, kada je Bokić nakon solo prodora šutirao pored gola gostiju. Današnju goleadu je počeo i završio Perović koji je nakon nesebične asistencije Ristića u 72. minutu postigao svoj treći pogodak za konačnih 4:0.

Nakon utakmice trener "Leotara" Rajko Mičeta nije krio ni radost, ali i nezadovoljstvo.

"Bitno je da smo ostvarili visoku pobjedu bez primljrnog gola, što nas raduje. Nisam zadovoljan do kraja igrom, jer je bilo propusta. Drugo poluvrijeme je bilo bolje od prvog. Prvenstvo je krenulo kako treba, biće dugo i naporno, razmišljaćemo i praviti planove od utakmice do utakmice", rekao je Mičeta.

Nakon dugo vremena, odavno Leotar u prva dva kola nije poražen, primio gol i trenutno se nalazi na prvom mjestu sa šest bodova i gol razlikom 5:0.

U ponedjeljak će se znati protivnik tima sa Polica u Kupu Republike Srpske, a utakmica će se odigrati odmah u srijedu i na toj utakmici Leotar će igrati u kombinovanom sastavu, jer već u subotu Leotar očekuje derbi u Brčkom protiv FK "Jedinstva".

FK "Leotar": Perišić, Bokić (od 68. minuta Komlen), Biberdžić, Andrić, Cimirot, Vučić, Janjić, Zečević (od 61. minuta Ristić), Medan (od 46. minuta Mrkaić), Perović, Todorović. Trener: Rajko Mičeta.

FK "Proleter": Simojlović, Zekanović, Tojić, Vlačić, Crkvenjaš (od 30. minuta Gavranić), Maksimović (od 50. minuta Lazić), Vanovac, Simeunović, Bogdanović, Ivanović, Čordić. Trener: Borislav Tonković.