Očerupani Sokolovi (video)

Prva liga nudi zanimljive i dinamične utakmice. Takva je bila i  jučerašnja OFK Sloga G. Crnjelovo - FK Slavija Istočno Sarajevo 3:1. Imala je publika šta da vidi u duelu dvije odlične ekipe. I vidjela je domaću zasluženu pobjedu!

Slavija, od ovog ljeta pojačana sa nekoliko dobrih i iskusnih fudbalera, predstavila se kao čvrsta i organizovana ekipa. Sloga iz dana u dan, iz sedmice u sedmicu, djeluje sve bolje i vrlo brzo će biti ono što želi biti.

Dragan Mićić, šef stručnog štaba, nakon utakmice je rekao:

' Bila je ovo jedna čvrsta i dobra utakmica. Igrali smo protiv odlične ekipe, stvorili mnogo šansi i zasluženo pobijedili. Samopouzdanje ekipe je na visokom nivou i to nam daje snagu da se borimo za naš cilj. Uslovi u klubu su odlični, radim sa zadovoljnim i motivisanim igračima i pravo je zadovoljstvo biti dio ovakve sportske priče. Još danas ćemo slaviti nove bodove, a već od sutra počinje priprema za novo veliko iskušenje - gostovanje u Mrkonjić gradu. '

Predsjednik Krbanjević je bio kratak i u svom stilu rekao:

' Ovo je tek početak. Raduje me da moja vizija ima budućnost i da je ova grupa ljudi sa kojom sarađujem prihvatila već od ranije utvrđen način rada. Dug put je pred nama, ali biće Sloga u Premijer ligi! '

Prvi gol postigao je Ivan Delić iz kaznenog udarca u 19. minutu. Tome je prethodio odličan prodor domaćeg  lijevog beka Stanislava Panića, inače U 19 reprezentativca Srbije. Gosti su izjednačili u 21. minutu preko Kokota, nakon prekida.

Na 2:1 poveli su domaći  u 63. minutu kada je Arnautović na brzinu izveo slobodan udarac i iznenadio gostujućeg golmana, ali i kompletan tim Slavije.

Nakon isključenja Karamana u 79. minutu naša ekipa ostala je sa igračem manje na terenu. To kao da nam je dalo motiv i snagu da uz veliko zajedništvo, ne samo odbranimo svoj, nego i da postignemo još jedan gol.

Konačan rezultat postavio je rezervista Miljković u 89. minutu nakon dobrog prodora i upornosti mladog Macanovića, koji je takođe u igru ušao u drugom poluvremenu.

U sljedećem kolu Sloga  na noge ekipi Slobode iz Mrkonjić grada. Riječ je o dugogodišnjem prvoligašu i sigurno je da nas očekuje jedna izuzetno teška utakmica.

Najzanimljive detalje sa jučerašnje utakmice možete pogledati na linku ispod.