PL: Siti demolirao Hadersfild, het trik Aguera

Fudbaleri Mančester Sitija demolirali su Hadersfild sa 6-1 na svom terenu.

Kao što se moglo i očekivati, Siti je od starta imao inicijativu. U prvih pet minuta imali su tri šanse. Aguero je imao prvu šansu a potom i dvije šanse propustio je Žesus. Malo su gosti došli do daha ali nisu napravili gotovo pa ništa u napadu. Siti je pritiskao ali fanatična borbenost gostiju, čuvala je ''nulu''. U 24. minuti konačno su i gosti imali jedan dobar napad ali Stanković je bio neprecizan. U narednom napadu Kun Aguero pogađa i probija bedem Hadersfilda za 1-0 Sitija. No nije Siti tu stao. Ubrzo su povećali prednost. Prvo je Gabrijel Žesus pogodio za 2-0 da bi u 35. minuti, Aguero pogodio za 3-0. U završnici prvog poluvremena, gosti su došli do pogotka. Strijelac je bio Stanković.

Na startu drugog poluvremena, Siti je povećao prednost. David Silva je izveo fenomenalno slobodni udarac i pogodio za 4-1. Imao je Aguero dvije sjajne šanse ali je ostalo 4-1. Nije se Siti ni tu zaustavio. Stvarali su prilike i došli su do petog pogotka. Mendi je sjajno probio po lijevoj strani i sjajnim centaršutom pronašao je Aguera, koji je pogodio za 5-1. Nije tu bio kraj. Sane je sjajno probio po boku a Kongolo je nespretno reagovao i to je bilo 6-1. Iako Siti nije popuštao i napadao je i do kraja, promjene rezultata nije bilo. Koliko je Siti bio ubjedljiv govori i podatak da su ovaj susret igrali bez Sterlinga ali i povrijeđenog De Brujnea. Ipak, ''Terijer'' su jedni od kandidata za ispadanje pa nije neko ni iznenađenje da je Siti ubjedljivo slavio.