Trnovica u tri minuta riješila utakmicu u svoju korist

Trnovica je u novu sezonu ušla silovito, ne štedeći se na terenu, u želji za tijumfom. U drugom kolu regionalnog Istoka, vicešampion protekle sezone je, na gostovanju u Loparama, savladao domaću Majevicu rezultatom 0:2.

U prvom poluvremenu viđeno je blijedo izdanje obje ekipe. Igrali su oprezno, većinom na sredini terena, bez ijedne stvorene šanse. Nakon povratka sa odmora, na teren izlazi probuđena Trnovica koja ofanzivno kreće u drugi dio meča. Prvu šansu stvorio je Maksimović u 50. minutu, kada je sa centra krenuo u solo prodor, prošao štopera Majevice i izašao sam pred golmana domaće ekipe, ali je Miletić uspio zaustaviti njegov šut. Borbenost gostiju isplatila se sredinom drugog dijela, kada je za samo tri minuta mladi Saša Simić, koji je u redove Trnovice ljetos stigao iz zvorničke Drine, postigao dva pogotka. U 66. minutu četvorka gostiju je povukao akciju, sa nekih 24 metra snažno šutirao prema golu i lopta završava u donjem lijevom uglu protivničke mreže za 0:1. Samo tri minuta kasnije, sjajna kontra gostujuće ekipe, Jovanović šalje loptu do Radovića, on prodire po desnoj strani i sjajnim centrašutom na drugoj stativi pronalazi S.Simića koji postiže majstorski gol za 0:2, što je bio i konačni rezultat koji je Trnovici donio nova tri boda.

Tim iz Trnovice i u ovom prvenstvu ima pobjedničke ambicije.

„S obzirom da smo u prethodnoj sezoni, u samom finišu, izgubili trku sa Bratstvom, i nismo uspjeli  otići u viši rang takmičenja, u ovo prvenstvo smo ušli odlučni da od samog starta zauzmemo mjesto u vrhu tabele. Poslije Vlasenice, savladana je i Majevica, tako da sada, mi i novajlija Sloga, imamo maksimalan učinak i skor od šest bodova. Mi smo uigrana ekipa, u koju su se pojačanja Saša Simić i Sreten Erkić odlično uklopila, koju prije svega povezuje veliko prijateljstvo, i vjerujem da ćemo u ovoj sezoni uspjeti ostvariti ono što nam je za dlaku izmaklo u prethodnoj, a to je ulazak u drugoligaško društvo“, smatra Oliver Savić, iskusni čuvar mreže Trnovice.