Podrinje sigurno do tri boda

Savladavši povratnika iz Druge lige, Mladost iz Bogutovog Sela, rezultatom 3:1,  Podrinje je, u drugom kolu regionalnog Istoka, ubilježilo prvu pobjedu u novoj sezoni.

S obzirom da su obje ekipe poslije prvog kola imale po bod u svom skoru, bilo je očekivano da će ovaj susret obilježiti velika borba na terenu za prvi ovosezonski trijumf.

Domaća ekipa od samog starta preuzima terensku inicijativu i već u 18. minutu, nakon akcije novajlija u klubu, Novakovića, koji glavom šalje loptu, i Stevanovića, koji je sigurno smješta u mrežu gostiju, dolazi do vođstva od 1:0. Do kraja prvog dijela Mladost je pokušavala brzim napadima da dođe do izjednačenja, dok je Podrinje svoju igru baziralo na kontranapadima, preko kapitena Aćimovića i Stevanovića, ali rezultat je ostao nepromijenjen. U drugo poluvrijeme gosti  kreću ofanzivnije, imaju veći posjed lopte i stvaraju prilike, dok Podrinje nastavlja da iz kontranapada ugrožava gol ekipe iz Bogutovog Sela. Iz jedne kontre, G. Aćimović šuta prema prema golu, golman Vuković blokira njegov udarac i odbija loptu u šesnaesterac, gdje na nju nalijeće napadač Stevanović i postiže svoj drugi pogodak za vođstvo domaćih 2:0. Mladost se ne predaje, napada i stvara šanse, ali ne uspijeva da ih realizuje sve do 65. minuta, kada se u gužvi u šesnaestercu domaćih najbolje snalazi Jugović i šutom u lijevu stranu, tik pored stative,  matira, na ovoj utakmici odličnog golmana Podrinja i smanjuje prednost na 2:1. Pet minuta prije kraja, Tešić iz auta ubacuje loptu u prazan prostor do G. Aćimovića, koji sa polovine terena kreće u solo prodor po lijevoj strani do samog gola i lako matira čuvara Mladosti za 3:1.  Podrinje je u samom finišu imalo šansu da poveća rezultat, nakon dobrog centaršuta Novakovića kada je šesnaestogodišnji Aničić volejom šutirao u pravo u ruke golmana Mladosti.

Iako u nekompletnom sastavu, Podrinje je sigurnom igrom ostvarilo ubjedljivu pobjedu.

„Iza nas je teška i tvrda utakmica, sa protivnikom koji zaslužuje svako poštovanje. U ovaj meč smo ušli oslabljeni, bez četiri standardna prvotimca, ali to nas nijednog trenutka nije pokolebalo da ostvarimo cilj koji smo zacrtali, a to su bila sva tri boda, koja smo na kraju potpuno zasluženo upisali na svoj konto. Obje ekipe zaslužuju čestitke za fer igru, a i sudijska trojka koja je bila na visina zadatka i odlično odsudila ovu utakmicu. Mi nemamo vremena za odmor, već se okrećemo pripremama za predstojeći derbi sa Trnovicom, u kome želimo izvojevati još jednu pobjedu“, ističe Duško Aćimović, kapiten ekipe iz Tršića.

FK Podrinje, Tršić

Podrinje (Tršić) – Mladost (Bogutovo Selo) 3:1 (1:0)

Stadion Podrinja

Gledalaca: 100

Sudija: Mile Barjaktarević (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Stevanović u 18, 2:0 Stevanović u 55, 2:1 Jugović u 65, 3:1 G.Aćimović u 85.

Žuti kartoni: S.Aćimović, Tešić (Podrinje), Simić, Cvijić (Mladost)

Podrinje: Petrović, Janković, Tešić, Delibajrić, Stevanović, G.Aćimović (od 86.Aničić), Lukić, S.Aćimović (od 67. I.Aćimović), D.Aćimović, N.Aćimović, Novaković

Trener: Rajo Novaković

Mladost: Vuković, Božić (od 68. Pavlović), Bojić (od 56. Stanojević), Lazarević, Nešković (od 70. Gajić), Jugović, Marinković, Simić, Gajić, Cvijić, Simikić

Trener: Boris Panić

Igrač utakmice: Bojan Stevanović (Podrinje)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica