Zvijezda pala na Butmiru

Kadeti Sarajeva su u sedmom kolu prvenstva BiH pobijedili Zvijezdu 09 sa 3:0. Start utakmice donio je povredu igrača Zvijezde 09 Haruna Karića, koji je na svu sreću prošao bez težih posljedica. Nakon duela sa kapitenom Sarajeva i sudara glavama Karić je ostao ležati nepomičan, ali je brzom intervencijom ljekara sudija i hitne pomoći pružena pomoć mladom fudbaleru koji je nakratko ostao bez svijesti.

Nakon što je utakmica nastavljena Sarajevo je preuzelo inicijativu i golovima Đuderije i Tabaka uspjeli doći do prednosti od 2:0 na poluvremenu. U 54. minuti susreta Sarajevo je stiglo do novog pogotka, a strijelac nakon dobre akcije Bordo tima je bio Šuvalija čime je postavljen konačan rezultat utakmice. Sarajevo je trenutno prvoplasirano na tabeli sa 13 osvojenih bodova iz sedam utakmica, a Zvijezda 09 je šesta sa 11.

Sarajevo-Zvijezda 09 3:0 (Đuderija 23', Tabak 31', Šuvalija 54')

Sarajevo: Dalipagić, Živković, Kečanović, Fetahović (56. Nezirović), Đuderija, Mulaosmanović (75. Džafić), Hodžić, Dževlan (65. Behmen), Ćosić (67. Viteškić), Šuvalija (78. Erić), Tabak.

Zvijezda 09: Manojlović, Janković, Janjić, Popara, Đurić, Karić (3. Samardić (54. Vidović)), Beatović, Božić, Lukić, Tripunović, Antić (67. Biberkić).