Srebro i dvije bronze za srpske kajakaše na SP

Kajakaška reprezentacija Srbije osvojila je tri medalje na Svjetskom prvestvu u portugalskom Montemor Ovelju i to sve muški dvosjedi.

Prvo su evropski šampioni  stigli kao treći na cilj u trci K2-1000m i tako nisu odbranili zlato, ali medalja je tu. Zorić i Tomićević su trku završili u vremenu od 3:17,407, a Nijemci Hof i Gros su osvojili zlato (3:15,797), dok su Španci Kubeljos i Penja završili kao drugi (3:16,617).  Sa druge strane Grujić i Novaković su takođe završili kao treći, sa vremenom 32,156, zlato je pripalo Balakši i Birkašu iz Mađarske (31.873), a srebro Špancima Kraviotu i Toru (32,133). Zadnjeg dana prvenstva Stefan Vekić i Vladimir Torubarov osvojili su srebro u K2-500m sa rezultatom 1:30,953, a pred sami kraj trke prestigli su ih Kuzakhmetov i Blintcov iz Rusije (1:30,666), da bi bronza otišla u ruke Nekriosiusu i Olijniku iz Litvanije (1:31,449).

Sjajan rezultat ostvarila je mlada Nikolina Mijušković u C1-200m, gdje se plasirala u svoje prvo seniorsko finale na SP i zauzela je osmo mjesto, kao i Milica Starović u K1-500m, dok je Milica u tandem sa Kristinom Bedeč bila  deveta u K2-500m. Marko Dragosavljević je bio šesti u K2-200m.