Bilbija ugasio Zvijezdu 09

Zrinjski je u zaostaloj utakmici petog kola Premijer lige BiH na svom terenu dočekao Zvijezdu 09 i slavio sa 5:2. Plemićima je ovo bila odlična prilika da se vrate u vrh tabele i uđu u seriju pobjeda nakon što su prethodnog vikenda prekinuli niz od tri uzastopna poraza.

Izabranici Blaža Sliškovića uspjeli su pet puta zatresti mrežu Zvijezde i tako na najbolji mogući način najaviti osmo kolo Premijer lige BiH u kojem će gostovati ekipi Krupe.

Večerašnju utakmicu protiv Zvijezde obilježio je sjajni Nemanja Bilbija koji je postigao čak četiri gola. Mostarska ekipa  je odlično otvorila utakmicu i već u šestoj minuti stigla do vodstva preko Bilbije, da bi prednost Plemića udvostručio Samir Bekrić u 31. minuti susreta.

Rezultatom 2:0 završeno je prvo poluvrijeme, da bi nova kanonada golova uslijedila u nastavku igre. Zrinjski u 55. minuti stiže do trećeg gola preko Bilbije, a Zvijezda pet minuta kasnije uspijeva smanjiti rezultat pogotkom koji postiže Govedarica.

Do kraja susreta Zrinjski uspijeva postići još dva gola, oba preko Nemanje Bilbije u 70. i 77. minuti za visoko vodstvo od 5:1, da bi konačan rezultat 5:2 postavio Tojčić u 82. minuti susreta.  Zrinjski se ovom pobjedom vratio na četvrto mjesto na tabeli.

Radnik 0 : 0 Čelik
Mladost 0 : 1 Široki Brijeg
Sloboda 1 : 0 Krupa
GOŠK 3 : 2 Tuzla Siti
Željezničar 2 : 2 Sarajevo
Zrinjski 5 : 2 Zvijezda 09