Podrinje sigurno za treće mjesto

Podrinje je u četvrtom kolu Regionalne lige, grupa Istok, upisalo još tri boda na svoj konto, ubjedljivo savladavši Vlasenicu, rezultatom 4:1. Ekipu iz Tršića je ovaj trijumf odveo na treće mjesto na tabeli, dok je Vlasenicu poraz koštao pada na 14. poziciju. O tome koliko je interesovanja izazvao ovaj meč, govori i činjenica da je na tribinama u Tršiću bilo 250 gledalaca, što je bila ubjedljivo najveća posjeta u ovom kolu regionalnog Istoka.

Početak utakmice protekao je u odmjeravanju snaga oba tima. Prvu priliku stvorila je domaća ekipa, u 4. minutu, poslije auta sa lijeve strane, kada je, nakon izbijene lopte pred šesnaesterac gostiju, šutirao Stevanović, ali lopta odlazi preko gola. Vlasenica svoju šansu ne propušta i već u 13. minutu, nakon greške jednog od igrača u zadnjoj liniji Podrinja, M.Petrović postiže pogodak za vođstvo od 0:1. Nakon primljenog gola, domaća ekipa je zaigrala agresivnije i poslije nekoliko propuštenih šansi, u 38. minutu, nakon dobre izmjene pasova po desnoj strani između V.Stevanovića, N.Novakovića i B. Stevanovića,  koji šalje loptu pred gol gostiju,  iz drugog plana dolazi G. Aćimović i postiže pogodak za izjednačenje. Domaća ekipa u drugo poluvrijeme ulazi riješena da utakmicu završi u svoju korist i potpuno preuzima terensku inicijativu. Nakon samo tri minuta igre, do vođstva dolaze na neuobičajen način. Nakon brze kontre, do lopte dolazi G.Aćimović koji pokušava da uputi centaršut, ali pogađa u  glavu protivničkog igrača koji pada na zemlju, lopta se odbija do I.Novakovića koji centrira pred gol gostiju, gdje  loptu na grudi prima najbolji strijelac Podrinja B.Stevanović i sigurno je šalje u mrežu golmana Kovačevića. Negodovanje i prigovore gostujuće ekipe zbog toga što nije prekinuo akciju, sudija ne uvažava i pokazuje na centar. Sredinom drugog poluvremena Vlasenica ima svojih desetak  minuta igre u kojima pritišće Podrinje i stvara  nekoliko šansi, ali mreža golmana Petrovića ostaje mirna. Završnica u potpunosti pripada domaćoj ekipi. U 81. minutu, nakon brze kontre po lijevoj strani i prodora N. Aćimovića, Podrinje povećava prednost na 3:1, a samo pet minuta kasnije, G. Aćimović se još jednom upisuje u strijelce, poslije kontre po desnoj strani i odličnog pasa B. Stevanovića, i postavlja konačni rezultat utakmice 4:1.

Gligor Aćimović, napadač Podrinja, iako povrijeđen, pomogao je svom timu na putu do trećeg mjesta.

„Na derbiju prethodnog kola, sa Trnovicom, sam povrijeđen toliko da su mi ljekari savjetovali da propustim par utakmica. Značaj ovog susreta natjerao me da prekršim zabranu, jer su nam, pred dva uzastopna gostovanja, tri boda na našem terenu, bila prijeko potrebna. Stisnuo sam zube,  odigrao svih 90 minuta i,  na moju sreću, postigao dva gola i doprinio uspjehu svog tima. Mi smo jedina ekipa koja poslije četiri odigrana kola nema nijedan poraz i nadam se da ćemo, ovakvom igrom, uskoro da se izborimo i za još bolju poziciju na tabeli", istakao je  Aćimović.

Podrinje (Tršić) – Vlasenica 4:1 (1:1)

Stadion Podrinja

Gledalaca: 250

Sudija: Mladen Popović

Strijelci: 0:1 M.Petrović u 13, 1:1 G.Aćimović u 38, 2:1 B.Stevanović u 48, 3:1 N.Aćimović u 81, 4:1 G.Aćimović u 86.

Žuti kartoni: S. Aćimović (Podrinje), Sladoje, Milovanović, D.Petrović (Vlasenica)

Podrinje: Petrović, Tešić, V.Stevanović, I.Novaković (od 76. Delibajrić), G.Aćimović, S.Aćimović (od 67. Janković), D.Aćimović, Simić, N.Aćimović, N.Novaković (od 75. I.Aćimović), B.Stevanović

Trener: Rajo Novaković

Vlasenica: D.Kovačević, N.Kovačević (od 46. Mutavdžić), Božić, Mijatović, Sladoje, M.Petrović (od 69. Reljić), Milovanović, Majstorović, M.Kovačević, Marković, D.Petrović

Trener: Vladimir Janjić

Igrač utakmice: Gligor Aćimović (Podrinje)