Borac Šamac osvojio nove bodove

Domaći Borac je dosta teže od očekivanog savladao goste iz Omarske. Imajući u vidu trenutnu situaciju i start u prvenstvu, očekivali su u Šamcu laku pobjedu, ali da su gosti imali malo više sreće i spretnosti mogli su se vratiti kući bar sa jednim bodom.

Prvo poluvrijeme proteklo je u blagoj inicijativi domaćina, koji su u tom periodu stvorili nekoliko opasnih situacija i prilika koje je sve uspješno rješavao golman Jokić. Sa druge strane, imali su svoje šanse Krecelj i Panić, ali ih nisu iskoristili. Domaćin je poveo u 32. minutu. Nkaon jedne gužve u šesnaestercu i dosta odbijanaca, najbolje se snašao Simeunović koji je uspio pogoditi mrežu Omarske i obezbjediti Borcu da na poluvrijeme ode sa vođstvom od 1:0. Iz prvog poluvremena treba izdvojiti i da je zbog lakše povrede trener Vuleta bio primoran zamjeniti Hrvaćanina.

Omarska je zaigrala angažovanije u drugom poluvremenu, a domaćin je svjesno prepustio incijativu gostima. U 68. minutu Romanić Darko je idealno prigrao Krecelja koji je izašao sam pred Lakića i izjednačio na 1:1. Nakon toga, domaći su krenuli po novo vođstvo, ali u tom periodu bolje šanse su iimali gosti, posebno Krecelj dva puta i Panića. Međutim, nisu ih realizovali, te su domaći do novog vođstva stigli u 77. minutu. Za 2:1 pogodio je rezervista  Ilić Miloš. Isti igrač je u poslednjim trenucima postavio konačan rezultat, 3:1 za Borac. Najbolje se snašao nakon jednog centaršuta iz prekida, pa se može reći da je trener Durgutović pogodiosa izmjenom.

Sve u svemu, Omarska se pokazala u lijepom svijetlu, ali nedovoljnom za pozitivan rezultat. U sledećem kolu, Omarska gostuje kod Karanovca, a Borac gostuje u Doboju.

Šamac: Borac – Omarska 3 -1