Guber slavio na Vidikovcu

Savladavši rogatičku Mladost ubjedljivim rezultatom 5:2, Guber je, u petom kolu drugoligaškog Istoka, upisao svoju drugu pobjedu u ovoj sezoni, a prvu na domaćem terenu.

Srebreničani su u ovaj susret ušli sa čvrstom namjerom da bodove ostave na Vidikovcu, što se vidjelo od samog starta, kada su potpuno preuzeli terensku inicijativu. Ali, ni Mladost se nije dala, i odbrana Rogatičana  je uspješno sačuvala mrežu sve do 40. minuta kada, poslije prodora Janjića i povratnog pasa, Jevtić odličnim udarcem sa 20 metara postiže pogodak i postavlja rezultat 1:0, sa kojim se otišlo na odmor. U drugi dio domaća ekipa ulazi agresivnije i sa mnogo više taktike što je rezultiralo sa dva pogotka  u deset minuta. Prednost Gubera na 2:0 povećava Avdić nakon solo prodora i snažnog šuta sa 16 metara, a za 3:0 se još jednom u strijelce upisuje Jevtić, koga je Avdić uposlio sjajnim centaršutom. Nakon ubjedljivog vođstva, dolazi do opuštanja domaćih fudbalera, što Mladost koristi i u 74. minutu Nikolić smanjuje rezultat na 3:1. Posljednjih desetak minuta susreta  je bilo prava poslastica za navijače na tribinama Vidikovca. U 81. minutu, poslije izvedenog kornera gostiju, lopta stiže do Ristanović, koga je odbrana domaćih ostavila samog,  i on je lagano smješta iza leđa čuvara Petrovića. Smanjenje  prednosti daje elan igračima iz Rogatice, ali Srebreničani im ne dozvoljavaju da preokrenu rezultat. Za četvrti pogodak u korist izabranika Đorđa Petrovića zaslužna je sreća i nespretnost Rogatičana, jer povratnu loptu Avdića M.Rajak ne zastustavlja, nego šalje u sopstvenu mrežu. Tačku na trijumf Gubera stavlja novajlija Mustafić u 88. minutu, postižući pogodak poslije prodora i povratnog pasa Smajlovića. Imala je gostujuća ekipa priliku da umanji razliku u nadoknadi vremena, ali udarac Ristanovića sa bijele tačke, koji je dosuđen zbog prekršaja koji je napravio domaći golman, Petrović je odlično i odbranio.

U taboru Srebreničana slavlje je počelo i prije nego što je sudija Domazet odsvirao  kraj  susreta.

Guber - Mladost foto: A Đozić

„Ova utakmica je za nas imala veliku važnost, u svakom pogledu. Ne samo da nam je bila bitna zbog bodovnog salda i povratka u sredinu tabele, nego i zbog samopouzdanja i motivacije za  nastavak  prvenstva.  Mladost nismo potcijenili nijednog trenutka, ali isto tako smo svjesni kvaliteta koji naša ekipa ima, a koji do sada, sticajem nekih okolnosti, nismo uspjeli dokazati dobrim rezultatima. Nadam se da  ovom pobjedom za nas počinje jedna pobjednička serija, a posebno da ćemo svom Vidikovcu vratiti epitet nepobjedivosti“, kazao je Đorđe Petrović, trener Gubera.

FK Guber, Srebrenicafoto: eSrebrenica

Guber  (Srebrenica) – Mladost (Rogatica) 5:2 (1:0)

Stadion Vidikovac

Gledalaca: 70

Sudija: Marko Domazet (Istočno Sarajevo)

Strijelci: 1:0 Jevtić u 40, 2:0 Avdić u 50, 3:0 Jevtić u 57, 3:1 Nikolić u 74, 3:2 Ristanović u 81, 4:2  M.Rajak u  83. (AG), 5:2  Mustafić u 88.

Žuti kartoni: Petrović (Guber), Mihajlović, J.Rajak, Ristanović (Mladost)

Guber: Petrović, Janjić, Ćirković (od 54. Nj.Ilić) , Mulamustafić, Cibralić, Smajlović, Jevtić, Avdić, D.Ilić (od 46. Merdžić), Maksimović (od 66. Mustafić),  Musić

Trener: Đorđe Petrović

Mladost: Simsija, J.Rajak, M.Rajak, Obradović, Ristanović, Mihajlović, Nerić (od 70. Nikolić), Sokolović, Tošović (od 16. Đurović), Miličević, Šarenac

Igrač utakmice: Avdo Avdić (Guber)

Mladost(G) 2 : 1 Velež
Jedinstvo(Br) 0 : 2 Mladost(R)
Leotar 3 : 1 Drina HE