Milići zauzeli drugu poziciju

Milići su, ubjedljivom pobjedom u petom kolu, ostvarili svoj cilj i približili se na korak liderskoj poziciji na tabeli regionalnog Istoka. Sa visokih 5:0 izabranici Ranka Lalovića su se osvetili Čelopeku za minimalan, ali prvi ovogodišnji poraz, koji su od njih doživjeli u kontrolnom susretu u pripremnom periodu.

Kao što se i očekivalo, utakmica na Supač polju bila je prava poslastica za ljubitelje fudbala. U prvom poluvremenu viđena je prava borba za svaku loptu, sa mnogo odličnih duela. Snage su bile izjednačene, iako je domaća ekipa u 25. minutu došla do vođstva od 1:0, kada, nakon duge lopta Ružičića, Marinković istrčava iza leđa štopera, dobrim driblingom se oslabađa drugog i jedan na jedan sa golmanom  rješava i šalje loptu u mrežu. Klisarić je  desetak minuta kasnije propustio priliku da poravna rezultat, ali Ružičić je ispravio svoju grešku dobrim startom u šesnaest metara i spriječio ga da postigne pogodak. U drugo poluvrijeme Milićani ulaze oštrije i sa više želje za trijumfom. Već poslije tri minuta Marinković se, pošto ga je Antunović  sjajno uposlio,  još jednom upisuje u strijelce  i povećava prednost na 2:0. U 59. minutu domaći presjecaju loptu na sredini terena, Radovanovića je dobija na lijevom krilu  i iz prve prosljeđuje do Vidovića na sredinu, a on, nakon dobrog driblinga, dodaje Antunoviću koji preko oka vidi ubacivanje Skoče iz drugog plana i upisuje svoju drugu asistenciju,  a Skočo svoj prvi pogodak u ovoj sezoni. Nekoliko minuta kasnije, nakon što je na sredini terena  igrao rukom i zaslužio drugi žuti karton, Antunović je morao napustiti teren, pa domaća ekipa ostaje sa deset igrača. Ipak, to ih nije pokolebalo i uskoro dolazi do povećanja rezultata na 4:0. Nakon dobrog prodora Skoče po desnoj strani i loše reakcije štopera Čelopeka, lopta se odbija do  Jovanovića,  koga prilikom driblinga ruši Jokić i sudija Mirić opravdano pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Radovanović. Petnaest minuta prije kraja, domaća ekipa ostaje sa devet igrača jer se kapiten Jolović, nakon jednog sprinta sa špicem Klisarićem, požalio na bol u zadnjoj loži i zbog povrede morao napustiti teren. Gosti ne koriste svoju brojčanu prednost da bar umanje rezultat, ali zato Milići u 84. minutu i sa dva igrača manje postižu i peti pogodak kada nakon dobrog slobodnog udarca Radovanovića na odbijenu loptu natrčava rezervista Bačić i sigurno je smješta u Despotovićevu mrežu. Jedinu pravu priliku u drugom dijelu  gosti su imali pred sami kraj,  kada na dobar centaršut sa desne strane Marko Lazarević udarcem glavom pogađa stativu.

Milićani ne kriju zadovoljstvo zbog dolaska na drugo mjesto.

„S obzirom da smo u proteklom periodu radili na otklanjanju svojih grešaka, napokon smo proigrali kako se od nas i očekuje i ovaj susret završili ubjedljivom pobjedom. Naši napadači su imali svoj dan, a konačno je i realizacija bila na nivou. Ovaj meč obilježila je naša odlična igra i dobra kontrola utakmice,  kao i činjenica da smo, uprkos nimalo zavidnoj situaciji na terenu, kada smo ostali sa dva igrača manje, ostali prisebni, nismo dozvolili nikakvo iznenađenje i preokret i susret riješili u svoju korist. Našem protivniku se zahvaljujemo na fer igri i želimo im mnogo sreće u nastavku prvenstva, a mi ćemo dati sve od sebe da već u sljedećem kolu zauzmemo lidersku poziciju“, kazao je Boban Jolović, kapiten Milića.

FK Milići

U timu iz Čelopeka kažu da su u drugom poluvremenu  zatajili.

„Lijepo smo otvorili utakmicu, ali nismo iskoristili par šansi na početku, što nam se u nastavku osvetilo. U drugom poluvremenu nije viđeno ništa od dobre igre po kojoj smo bili prepoznatljivi u proteklih par kola.  Golove  smo primili iz nekih naizgled bezazlenih situacija. Marinković je stvarno vrhunski igrač,  ali naši štoperi, posebno Jokić, danas nisu bili na visini zadatka, i nisu uspijevali da zaustave napadače domaće ekipe. Ipak, ovaj poraz nas ne smije obeshrabriti i već u narednom kolu se moramo iskupiti“, istakao  je Marko Lazarević, prvotimac Čelopeka.

FK Čelopek

Milići – Čelopek 5:0 (1:0)

Stadion u Supač polju

Gledalaca: 80

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina)

Strijelci: 1:0  Marinković u 25, 2:0 Marinković u 48, 3:0 Skočo u 59, 4:0 Radovanović u 67. (KU), 5:0 Bačić u 84.

Žuti kartoni:  Jovanović (Milići), Jokić, Milošević, Klisarić (Čelopek)

Crveni karton: Dragiša Antunović (Milići) u 62.

Milići: Đorđić, Jolović, Vidović, Ćirković, Ružičić, Jovanović (od 69.Sušić), Marinković (od 78. Bačić), Radovanović, Antunović, Skočo, Mičić

Trener: Ranko Lalović

Čelopek: Despotović, Jokić, Vuksić, Tanacković, R.Jeremić (od 78. S.Lazarević), Klisarić, Jovičić, Ikić, Pečenica (od 46. M.Jeremić), Milošević, M.Lazarević

Trener: Miodrag Radović

Igrač utakmice: Mirko Marinković (Milići)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica