Lužančani demolirali Rudar iz Stanara

Fudbaleri Borca iz Bosanskih Lužana kod Dervente  upisali su sigurnu pobjedu u 4. kolu Područne lige Doboj nad Rudarom iz Stanara.

Već u 12. minuti susreta Lužančani stižu do vodstva preko Kulage, koga je sjano proigrao Marinković. Borac je prednost uvećao u 27. minuti. Nakon centaršuta Kojića, najviši u šestnaestercu Rudara bio je Milanković koji pogađa za 2:0. Samo četiri minute kasnije Savić pogađa za 3:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su viđena još tri gola. Prvo je siguran realizator penala bio Marinković, a nakon toga još dva gola u finišu susreta. Ćorić je pogodio u 87. , a konačnih 6:0 samo dva minuta kasnije postavio je Marinković svojim drugim pogodkom.

Nakon četiri kola,Borac ima 8 bodova, te još nema upisan poraz.

Borac iz Lužana u srijedu očekuje utakmica 1/16 Kupa RS, gdje od 16:30 časova igraju sa prvoligašem Rudarom iz Prijedora.

Sloga 73 4 : 2 Trebavac
Bratstvo 4 : 2 Rudar
Pelagićevo 1 : 5 Kladari Gornji
Borac(K) 4 : 0 Borac(BL)
Ukrina 2 : 1 Hajduk
Borac(O) 3 : 2 Skugrić 1964
Budućnost 3 : 4 BSK