Amerikanci poslije pet setova bolji od Srbije

Odbojkaši Sjedinjenih Američkih Država savladali su u 1. kolu Svjetskog prvenstva u Bariju selekciju Srbije sa 3:2 (15:25, 25:14, 21:25, 25:20, 15:10).

Po običaju selekcije ove dvije države odigrale su neizvjestan meč u pet setova, a ovog puta su bolji bili Amerikanci. Prva dva seta su bila veoma slična, gdje se na početku igralo poen za poen da bi zatim Srbija u prvom, a SAD u drugom setu napravile prednost na sredini seta i to sačuvale do kraja. Treći set je bio najneizvjesniji, a u njemu je tim Nikole Grbića odigrao sjajno i došao do prednosti od 2:1. Naredni su Amerikanci vodili sa 19:11, da bi Srbija prišla na -2, no više od toga nisu mogli u ušlo se u taj-brejk. SAD su povele sa 4:0, „orlovi“ su smanjili na 4:3, ali protivnik je ponovo otišao na +4, kasnije i na +5 i tako stigao do važne pobjede na startu šampionata.

Najefikasniji na meču bili su Uroš Kovačević na jednoj i Anderson i Rasel na drugoj strani sa po 19 poena, Sander je imao 16, Atanasijević 14, Ivović 12,  a Holt 10 poena. Naredni meč odbojkaši Srbije igraju sutra od 20:30h protiv Kameruna.