Tabanci sigurni protiv Borca

Tabanci su u drugom kolu Područne lige Birač, protiv Borca iz Osmaka ubilježili svoju drugu pobjedu. Izabranici Vidoja Đurića još jednom su pokazali da su ozbiljno pristupili zadatku, a to je prelazak u viši rang takmičenja.

Gosti su poveli već u prvom minutu. Aut je sa lijeve strane izveo Čabak, bacio loptu do Đurića koji se oslobođa jednog protivničkog igrača i centrira, na pravom mjestu je Džafić koji sa deset metara  glavom šalje loptu u donji desni ugao mreže ekipe iz Osmaka. Nakon dvadesetak minuta Tabanci dolaze do vođstva od 0:2. Krstić je poslao dubinsku loptu sa polovine gostiju, Džafić je glavom prebacuje preko zadnje linije Borca, u pravom trenutku utrčava Đurić, bježi odbrambenim igračima domaće ekipe i snažno šuta, a lopta  završava u gornjem lijevom uglu mreže golmana Hasanovića. U nastavku,  gosti su čuvali rezultat, iako domaća ekipa i nije pokazala pretjeranu želju, niti zalaganje da ga promijeni, tako da je ovaj susret završen rezultatom postavljenim nakon 20 minuta igre i  trijumfom Tabanaca 0:2.

Nakon dva kola, Tabanci su sa dvije pobjede, treći na tabeli.

„U utakmicu smo ušli samo sa jednim ciljem, a to je bila pobjeda i nova tri boda. Zadovoljan sam igrom i zalaganjem mojih igrača. Sve dogovoreno u svlačionici su ispostovali na terenu i pobjeda nije dolazila u pitanje nijednog trenutka. Idemo dalje i spremamo se za sljedeću utakmicu,  koju igramo naredne nedjelje sa Lokanjem,  na domaćem terenu“, kazao je Vidoje Đurić, trener Tabanaca.