XS
SM
MD
LG

Premijerligaški sudija sudi prvoligaški derbi

Prva liga Republike Srpske nastavlja se ovog vikenda utakmicama šestog kola.

Svakako, najviše pažnje privlači duel starih rivala na Gradskom stadionu u Banja Luci, Borca i Slavije, dvije ekipe koje su veoma dobro ušle u novi šampionat Republike Srpske. Ovaj derbi meč povjeren je sudiji Zoranu Grbiću iz Prijedora, koji je sudio, ujedno, i posljednji premijerligaški meč ovih rivala 2016. godine.

Evo i svih službenih lica:

Subota, 16,30

ŽELJEZNIČAR SPORT TIM - DRINA ZVORNIK
Sudija: Darko Vukojević (Doboj)
Pomoćnici: Željko Čelica (Kozarska Dubica) i Goran Dukić (Srbac)
Četvrti sudija: Velimir Drinić (Modriča)
Delegat: Jovica Đokić (Bijeljina)
Kontrolor suđenja: Siniša Janjić (Bijeljina)

SUTJESKA - SLOGA GC
Sudija: Siniša Lazić (Prijedor)
Pomoćnici: Zoran Radaković i Goran Ilinčić (oba Prijedor)
Četvrti sudija: Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo)
Delegat: Milorad Pisić (Zvornik)
Kontrolor suđenja: Radoslav Vukasović (Trebinje)

KOZARA - SLOBODA MG
Sudija: Vojislav Vuković (Brčko)
Pomoćnici: Davor MAksimović i Milan Todorović (oba Doboj)
Četvrti sudija: Mladen Mirić (Bijeljina)
Delegat: Mlađan Vidačković (Banja Luka)
Kontrolor suđenja: Duško Joškić (Prijedor)

TEKSTILAC - ALFA MODRIČA
Sudija: Danko Butulija (Trebinje)
Pomoćnici: Strahinja Vuković (Trebinje) i Davor Vukašinović (Rogatica)
Četvrti sudija: Jovo Karić (Trebinje)
Delegat: Slavko Pančić (Doboj)
Kontrolor suđenja: Dragiša Đurić (Bijeljina)

PODRINJE - RUDAR
Sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo)
Pomoćnici: Đorđe Grubačić i Nemanja Vujadin (oba Istočno Sarajevo)
Četvrti sudija: Dražen Marić (Bijeljina)
Delegat: Dragan Ančić (Prnjavor)
Kontrolor suđenja: Brane Jekić (Doboj)

Subota ,19, 30

BORAC - SLAVIJA
Sudija: Zoran Grbić (Prijedor)
Pomoćnici: Dragan Keranović (Prijedor) i Božidar Rustić (Gradiška)
Četvrti sudija: Bojan Panić (Prijedor)
Delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica)
Kontrolor suđenja: Predrag Stankić (Bijeljina)

 


Željezničar Sport Team : Podrinje
Tekstilac : Rudar Prijedor
Borac : Alfa
Kozara : Slavija
Sutjeska : Sloboda
Drina : Sloga
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Borac 15 12 2 1 38
2 Sloga 15 12 1 2 37
3 Rudar Prijedor 15 7 4 4 25
4 Podrinje 15 5 5 5 20
5 Slavija 15 5 4 6 19
6 Željezničar Sport Team 15 5 3 7 18
7 Kozara 15 5 3 7 18
8 Alfa 15 3 7 5 16
9 Sloboda 15 4 4 7 16
10 Sutjeska 15 4 2 9 14
11 Tekstilac 15 3 5 7 14
12 Drina 15 3 4 8 13