Kozara bolja od Slobode

Na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko dvije stotine gledalaca  Kozara je u utakmici 6. kola I lige Republike Srpske savladala slobodu iz Mrkonjić Grada sa 2-0.

Prva u šansu dolazi Kozara u drugoj minuti, oboren je Glišić na dvadeset metara, a lopta poslije slobodnog udaraca Radoje prolazi tik kraj stative u gol-aut. Odmah uzvraćaju gosti iz Mrkonjić Grada. Iz slobodnog udarca dobro šutira Savanović, ali je Ilić siguran. U 14. minuti ponovo Radoja izvodi slobodni udarac, i opet je zamalo neprecizan. Uzvraćaju i gosti, šutira Vidović, ali neprecizno. U 36. minuiti odličan prodor mladog Petrovića koji predaje loptu Glišiću, koji vara čuvara, jako šutira i šalje loptu iza leđa Modića za vođstvo Kozare od 1-0. Minut kasnije odlično šutira glavom Kondić nakon kornera, ali lopta odlazi zamalo preko gola. Igra se brzo i otvoreno i odmah Mrkonjćani preko Lazendića dolaze u priliku za izjednačenje, ali brani Ilić i na poluvrijeme se odlazi sa vođstvom Kozare od 1-0.

Kreću gosti početkom drugog poluvremena još otvorenije što fudbaleri Kozare vješto koriste i brzim kontranapadima ugrožavaju gol Modića. U 53. minuti, nakon dobre akcije fudbalera Kozare Šakić odlično šutira i povisuje vođstvo Kozare na 2-0. Par minuta kasnije, odličan prodor Petrović završava šutom zamalo iznad gola. Pokušava u 68. minuti i Novaković. Mrkonjićani pokušavaju da smanje rezultat, ali bez veće opasnosti po gol Ilića i utakmica završava sa pobjedom Kozare od 2-0.

Prvenstvo u I ligi Republike Srpske nastavlja se sljedeće subote 22. 09. 2018. godine utakmicama 7. kola. Fudbaleri Kozare putuju u Gornje Crnjelovo gdje će ih ugostiti vodeća ekipa na tabeli Sloga.

Prije toga, u 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine FK Kozara će u srijedu 19. 09. 2018. godine na Gradskom stadionu u Gradišci ugostiti premijerligašku ekipu Radnik iz Bijeljine. Utakmica počinje u 16.30 h.

Kozara - Sloboda 2:0 (1:0)

FK Kozara (Gradiška): Ilić M., Petrović O., Šakić M. (od 86. Petković V.) , Radoja S., Kremenović V. (od 65. min. Novaković M.), Glišić D., Jandrić S., Bunić N., Stjepanović N., Kondić A., Paštar M., trener Trivunović V., nisu igrali: Dončić D., Komljenović D., Raspudić B., Lolić D.,  Ninković U.

Sloboda (Mrkonjić Grad): Modić S., Ljutić A., Lazendić S., Peno B., Savanović M. (od 66. Perišić R.), Gračanin V., Vidović N., Vučković P. (od 55. Šamara Z.), Ljutić Admir, Sladojević B., Malinović S. (od 88. Srndović M.), trener: Vranješ Ž., nisu igrali: Kesić M.,  Crnomarković M., Mitrić D.