Sloga bolja od Borca

Fudbaleri Sloge su u okviru šestog kola drugoligaškog zapada u komšijskom derbiju savladali ekipu Borca iz Šamca minimalnim rezultatom 1:0.

Prije početka utakmice minutom ćutanja odata počast prerano preminulom mladom igraču Sloge,  Senadu Šiljiću.

Već u 10.minutu Sloga je došla u vodjstvo golom najiskusnijeg igrača Borislava Lukića. Domaći su diktirali ritam. U posljednjim trenucima prvog dijela glavni sudija Puvača s razlogom je izazvao gnjev domaćih navijača. Sloga je bila u napadu, prvobitno je pustio prednost, a onda bez razloga zaustavio napad, odnosno izglednu situaciju za postizanje gola dosudivši slobodan udarac. Slobodnjak je izveo Radovanović šutirao pod samu prečku, očigledno je bilo da je čuvar mreže gostiju odbranio i spriječio gol, medjutim arbitar pokazuje na gol aut.

Igrao se 74.minut kada odličan udarac gostiju brani Mirano Jupić. Tekao je 88.minut domaći su ostali sa igračem manje kada je drugi žuti karton zaradio Srdjan Djuranović. U 89.minutu dosudjen je jedanaesterac za Slogu kada je u šesnaestercu oboren Zoran Lazić. Loptu je na bijelu tačku namjestio Borislav Lukić ali njegov udarac odlazi kraj gola.

Treba reći s obzirom da je Sloga ispala iz prvoligaškog društva, da sada za prvi tim nastupaju mahom kadeti i juniori sa nekoliko iskusnijih igrača predvodjeni sa klupe Milanom Draganovićem koji od ove ekipe izvlači maksimum. Dobojlije su u ovih šest kola osvojili 11 bodova doživivši samo jedan poraz i to nesrećno u prošlom kolu u Trnu.

Ova ekipa zaslužuje podršku i pozivamo publiku da u narednim utakmicama dodje i podrži ovu mladu dobojsku ekipu.

SLOGA (D) – BORAC (Š) 1:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Lukić u 10.minutu. Stadion: ” Luke”. Gledalaca: 100. Sudija: Duško Puvača (Novi Grad). Pomoćnici: Bojan Džepina i Mladen Stupar (oba iz Prijedora). Delegat: Dragan Aleksić (Srbac). Žuti kartoni: Djuranović (Sloga Doboj), N.Ilić, Maksimović, Bijelić (Borac). Crveni karton (drugi žuti): Srdjan Djuranović (Sloga Doboj) u 88.minutu.

SLOGA (D): Jupić, Janković, Andrić, Hadžimujić, Lazić, Stjepanović, Djuranović, Lukić (od 90+2.minuta Grahovac), Hozić, Aličić, Radovanović. Trener: Milan Draganović.

BORAC: Lakić, D.Ilić, M.Ilić, Simeunović, Isanović, Ćosović, Delić, Milićević, Maksimović (od 64.minuta Dujmušić), N.Ilić (od 56. Zurapović), Bijelić. Trener: Amir Durgutović.

Igrač utakmice: Borislav Lukić (Sloga Doboj).

Karanovac 3 : 1 Omarska
Sloga(D) 1 : 0 Borac
Sloboda 2 : 1 Sloga(T)
Mladost 1 : 1 Sloga(S)
Dubrave 2 : 0 Proleter
Jedinstvo 4 : 1 Laktaši
Ljubić 8 : 0 Ozren