Karanovcu novi bodovi

I na četvrtom gostovanju Omarska je poražena. Ovaj put u Karanovcu sa 4-2. Voda je već došla do grla. Omarska ne igra loše, ali puno golova primamo iz greški, ne koristimo svoje prilike i gubimo utakmice kao početnci, iako smo iskusna ekipa, koja je već 6-7 godina an okupu. Tako je bilo i danas.

Omarska je mnogo bolje počela. Već u 5. minutu Rosić je sjajno probio po desnoj strani uposlio Hrvaćanina, koji je bio sam na 5 metara, ali bravoruzno interveniše Pupovac. Pet minuta kasnije, još bolja prilika. Ovaj put je probio Panić po lijevoj strani, odigrao povratnu do Romanić Darke, ali je Romanić sa desetak metara prebacio prazne golove.

Domaći su prvi put zaprijetili preko Miloševića, koji je probao makazicama, ali je bio zamalo neprecizan. Ipak, u 26. minutu Milošević je umakao odbrani Omarske, izašao sam pred Jokića i rutinski ga savladao za 2:0.

U drugom poluvremenu Omarska je imala više loptu u nogama, a domaći su igrali strpljivo i čekali svoje šanse. Već u 48. minutu čudan gol. Jedna visoka i bezopasna lopta pala je na aut liniju. Višić je očekivao da je aut i nije intervenisao. Međutim, pomoćni sudija nije mahao, nakon kratke zbunjenosti, prvi se snašao igrač Karanovca, uposlio Miloševića, koji postiže sjajan gol iz voleja za 2:0. Nekoliko trenutaka kasnije Milošević je još jednom odlično šutirao, ali je ovaj put Jokić odlično odbranio.

Omarska je smanjila u 55. minutu iz kontre. Krecelj je odlično uposlio Romanić Darku, koji je ušao u šesnaesterac  iskosa sa lijeve strane i šutirao. Lopta je na putu prema golu zakačila Babića i savladala golmana Karanovca.

Očekivao se pritisak gostiju, ali u 72. minutu griješi Milinković kao poslednji igrač odbrane. Loptu mu je oduzeo Tomičić i savladao Jokića za konačnih 3:1.

Dakle, nešto ne štima na gostovanjima. Omarska je propustila priliku da na početku utakmice povede sa 2:0 i odvede ovu utakmicu u potpuno drugom pravcu, te je i po četvrti put poražena na gostovanjima. U sledećem kolu Omarska dočekuje odličnu ekipe Sloge iz Doboja, a Karanovac gostuje kod Vranjaka i to kao lider drugoligaškog karavana.

I još nešto na kraju. Troškovi i kazne za klubove su sve veći i veći, a fudbal u RS očigledno sve manje i manje interesuje gledaoce. Danas je utakmicu pratio veoma mali broj gledaoca, iako je bio lijep dan, Karanovac bilježi najbolje rezultate u istoriji, igraju dobro, i bar oni zaslužuju veću posjetu. Međutim…

Karanovac – Omarska 3-1