Guber ponio tri boda sa Tombaka

Guber je u 6. kolu drugoligaškog Istoka ubilježio svoju treću pobjedu u sezoni, savladavši na vrućem terenu, na Tombaku, Slogu junajted. Srebreničani su u Bijeljinu otišli riješeni da nastave dobru seriju koju su počeli trijumfom u prošlom kolu.

Ekipa iz Srebrenice je od početka zaigrala borbeno, preuzela posjed lopte i odličnom igrom tokom cijelog prvog poluvremena kontrolisala meč. Dragomir Ilić je imao dvije kolosalne prilike da svoju ekipu dovede u vođstvo, ali se na odmor ipak otišlo bez pogodaka. Pet minuta nakon početka drugog dijela, Musić u kaznenom prostoru ruši jednog od igrača domaće ekipe i sudija Lakić dosuđuje najstrožu kaznu. Udarac Ilije Mitrovića sa bijele tačke mladi golman Gubera odlično brani, ali na odbijenu loptu nalijeće isti igrač i šalje je u mrežu Srebreničana, za vođstvo domaće ekipe od 1:0. Ovaj pogodak nije pokolebao izabranike Đorđa Petrovića, nego još borbenije kreću prema protivničkom golu. U 57. minutu korner je odlično izveo Avdić, a najspretniji ispred gola domaćih je bio kapiten Smajlović i sigurnim šutom zakucao loptu u mrežu domaće ekipe. Narednih dvadesetak minuta Guber pojačava pritisak i u 71. minutu Jevtić odlično izvodi slobodni udarac i smješta loptu iza leđa Pukete, za prednost od 1:2. Odličnu utamkmicu pokvarili su pregruba igra, te nakon jednog oštrog starta Zupca nad Avdićem, napadač Gubera više nije bio u mogućnosti da se vrati na teren, i nedolično ponašanje određenih igrača, pa u 81. minutu teren napušta Jović zbog drugog žutog, a minut kasnije i Gajić, zbog direktnog crvenog kartona, te domaća ekipa ostaje sa devet igrača. Srebreničani ne koriste prednost igrača više, ali tri minuta prije kraja i sami ostaju sa devet igrača na terenu, kada je i Musić zaradio drugi žuti karton zbog oštrog starta nad protivničkim igračem. Minut prije kraja, sudija Lakić je još jednom pokazao na bijelu tačku, ali Petrović još jednom sigurnom intervencijom brani udarac Ilije Mitrovića i sprječava podjelu bodova.

Srebreničani su se kući vratili trijumfalno, sa kompletim plijenom.

„Iza nas je veoma teška utakmica, koju su obilježili nesportski potezi protivničke ekipe, o čemu dovoljno govori činjenica da su naša dva igrača pretrpjela teške povrede. Uprkos tome,  uspjeli smo ponijeti tri boda u Srebrenicu i pokazati da,  i pored teške finansijske situacije, u kojoj smo jedva skupili novac da platimo prevoz igrača do Bijeljine, svi mi imamo volju i želju da se borimo za svoj klub i da ga što prije vratimo u gornji dio tabele“, istakao je Admir Divović, predsjednik Gubera.

FK Guber, Srebrenica foto: eSrebrenica

Sloga junajted (Bijeljina) – Guber (Srebrenica) 1:2 (0:0)