Minimalac Ukrine za nova tri boda

U okviru 5-og kola PFL Doboj u Čečavi je Ukrina na domaćem terenu dočekala novajliju u ligi, ekipu Sloga 73 iz Ždrebana. Krenula je furiozno od samoga starta ekipa trenera Đuričića, redale su se šanse jedna za drugom.

Prvu veliku šansu imao je S. Prodić koji ovog puta nije imao sreće te je njegov šut završio na mjestu gdje se spajaju stativa i prečka. U veoma tvrdoj utakmici, sa mnogo grubosti. u žaru borbe nakon 10 minuta igre D.Prodić je dobio poprilično oštar udarac laktom u predjelu jagodične kosti te morao da napusti igru.

Krunisali su domaći svoju dobru igru golom B. Marića koji je šutirao sa distance te zatresao mrežu gostujuće ekipe i tako postigao svoj prviu gol u dresu kluba iz Čečave. Do kraja poluvremena promjene rezultata nije bilo, te se na odmor otišlo sa rezultatom 1-0.

U drugom poluvremenu zaprijetili su i gosti bekoliko  puta ali nisu mogli stići do izjednačenja rezultata. Odgovorili su i domaći pokušajima S. Prodića, Vučića, G. Kvržića, Zoranovića, ali njihovi udarci i pokušaji završavali su na stativama, prečkama. Na kraju rezultat utakmice je glasio je 1-0.

Ovom pobjedom Ukrina je zadržala vodeću poziciju na tabeli sa 13 osvojenih bodova nakon odigranih 5 kola. U sledećem kolu Ukrina je takođe domaćin , a ovoga puta u Čečavu dolazi ekipa Fk „ Borac " Kotorsko.

FK „ Ukrina " Čečava - FK „ Sloga 73 " Ždreban 1-0