Lion bolji od Sitija

Veliko iznenađenje na startu Lige šampiona priredili su fudbaleri Liona – na terenu jednog od favorita za titulu Mančester sitija “lavovi” su slavili 2:1.

Od starta je francuski tim najavio da je došao po dobar rezultat na “Etihad”.

Poslije greške Delfa pogodio je Korne, da bi do poluvremena Fekir potpuno razoružao navijače domaćih.

U nastavku je Depaj pogodio stativu,a Bernardo Silva vratio nadu domaćima, koji ipak nisu uspjeli da izbjegnu poraz.

Real je u odbranu evropske krune krenuo sa ubjedljivih 3:0. Isko, Bejl i novajlija Marijano tresli su mrežu “vučice”, a teško je izabrati koji gol je bio najljepši.

Na krilima Pola Pogbe Mančester junajted lako je slavio na terenu Jang Bojsa 3:0, dok je Juventus uprkos isključenju Kristijana Ronalda sa dva gola Pjanića iz penala pobijedio u Valesniji 2:0.

Bajern nije imao problema u Lisabonu, a Plzen je u posljednjim trenucima ispustio pobjedu nad CSKA.