Po penal i bod u Istočnom Sarajevu

Fudbaleri Slavije i Tekstilca podijelili su bodove u Istočnom Sarajevu, u utakmici 7. kola Prve lige Republike Srpske, odigravši 1:1.

Publika u Istočnom Sarajevu u prvom poluvremenu gotovo da nije ništa vidjela u prvom poluvremenu. Slavija nije ni izbliza odigrala kao prethodne utakmice. Imali su prividan posjed lopte, ali nisu uspjeli da iskreiraju neku šansu pred golom Dejana Plisnića. Isto je bilo i sa druge strane, ali su za razliku od Slavije gosti uspjeli pogoditi mrežu. Igrala se 15. minuta susreta Dražen Marić je bez ikakvog razmišljanja pokazao na bijelu tačku, a Ozren Perić je lako pogodio za 1:0.

Slavija je bolje ušla u drugo poluvrijeme. U 57. minutu Vučina Šćepanović šutira sa nekih 25 metara, a Dejan Plisnić krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Poslije tog kornera, Bojan Regoje je najviši u skoku, a sada nakon njegovog šuta lopta pogađa jednog od igrača Tekstilca u ruku, a Dražen Marić ponovo bez razmišljanja dosuđuje penal, ovaj put za domaće. Loptu je uzeo Igor Radovanović i lako pogodio za 1:1. Taj gol dao je krila Sokolovima. Napravili su potputnu opsadu gola, pa u 59. minutu prijeti Nemanja Pušara sjajnim šutem, lopta odlazi tik pored gola, a minutu kasnije poslije novog kornera za domaće Aleksandar Pušara šutira, a Dejan Plisnić krajnjim naporom brani taj šut.

Brzo nakon tog gola ponovo je splasnula igra u Istočnom Sarajevu, pa se narednih dvadesetak minuta gledala uspavanka. Sve do 77. minute kada sjajnu akciju izvode gosti iz Dervente, a Slaviša Maksimović šutira, no na putu do mreže lopta pogađa jednog od fudbalera Slavije i odlazi u korner.

Nekako, i to je bio okidač da Tekstilac ofanzivnije krene po sva tri boda. Uspjeli su u više navrata da probiju odbranu domaćih, međutim ti napadi u završnici nisu bili valjani, pa nisu ni uspjeli stići do pogotka.

Do kraja nije bilo golova, ali se zato Dražen Marić pobrinuo da i ovu utakmicu napravi cirkus u svom stilu. Prvo je pokazao crveni karton Zoranu Kokotu u 90. minutu. U prvom poluvremenu je pomenuti sudija dao žuti karton Kokotu nakon što nije svirao očigledan prekršaj nad njim. Uslijedilo je koškanje, a onda je pokazao obostrani karton. A onda, poslije crvenog kartona, odlučio je da spriječi zicer Slavije. Krenula su trojica fudbalera prema Plisniću, a on je prekinuo taj napad kako bi pokazao prekršaj za Slaviju, što je bila kap koja je prelila čašu za nezadovoljstvo domaćih navijača i igrača.

SLAVIJA – TEKSTILAC 1:1 (0:1)