Loše izdanje Krupe (video)

U okviru 10. kola Premijer lige BiH u Krupi su se sastali fudbaleri Krupe i Sarajeva, a Bordo tim slavio je pobjedu rezultatom 4:1. Već u sedmoj minuti susreta Sarajevo je stiglo do vodstva u Krupi. Sjajnu akciju izveli su fudbaleri Sarajeva, lopta je stigla do Šišića koji je uposlio Tatara, a posljednji pogodio mrežu Krupe za vodstvo rezultatom 1:0.

Do 24. minute susreta nije bilo značajnih dešavanja na terenu, a onda je Sarajevo izvelo brzu kontru, ali je Makitan nepropisno zaustavio Tatara i zaradio direktan crveni karton, pa su fudbaleri Krupe meč morali nastaviti sa igračem manje. Odmah je Velkoski šutirao iz slobodnog udarca, ali njegov udarac pogodio je živi zid. U 30. minuti susreta Sarajevo je moglo stići do drugog pogotka. Nakon duge akcije Tatar je proigrao Šišića koji šutira, ali njegov udarac odlazi pored gola domaćih. Prvu priliku za domaći tim imao je Modić koji je u 37. minuti susreta šutirao sa velike udaljenosti, ali njegov šut nije ugrozio Kovačevića. Bordo tim je pred kraj prvog dijela krenuo ofanzivnije prema golu Krupe i to im se isplatio u 44. minuti susreta kada je Šišić dobio sjajnu loptu i šutirao, a odbrambeni fudbaler, u namjeri da zaustavi njegov udarac, odbija loptu u svoj gol za vodstvo Sarajeva rezultatom 2:0.

Drugo poluvrijeme Sarajevo počelo jednako kako je završilo prvo. Već u 47. minuti susreta na semaforu je bilo 3:0 u korist Bordo tima. Halilović je presjekao jednu loptu na centru terena, povukao loptu do kaznenog prostora i šutirao, a njegov udarac prevario je Kutića i završio iza njegovih leđa. Nakon postignutog trećeg pogotka fudbaleri Sarajeva imali su još dvije sjajne prilike. Prvo je Halilović sjajno šutirao, ali njegov udarac zaustavlja stativa, da bi nešto kasnije Velkoski loše zahvatio loptu i nije ugrozio gol Kutića. Sarajevo je do četvrtog pogotka na ovom susretu stiglo u 68. minuti susreta. Bordo tim je odigrao sjajnu akciju, lopta završila kod Tatara koji je dodao do Šabanovića koji je postigao svoj prvi pogodak u Bordo dresu. Domaći fudbaleri prvi put su opucali na gol Sarajeva u 77. minuti susreta kada je Milanović sjajno prošao i šutirao, ali je Kovačević lijepom intervencijom zaustavio njegov pokuša.

Odmah u nastavku akcije Krupa je stigla do pogotka, kada je Nikodijević iskoristio odličan centaršut i glavom matirao Kovačevića. Do kraja susreta Sarajevo je prijetilo još dva puta golu Kutića, ali bez uspjeha. Prvo je Kurdić šutirao iz daljine, a njegov udarac završio pored gola domaćih, da bi pet minuta kasnije Tatar šutirao, ali i njegov udarac nije ugrozio gol Krupe. Rezultat se nije mijenjao, pa je Sarajevo slavilo pobjedu rezultatom 4:1 i vratilo se na vrh tabele.

Krupa - Sarajevo 1:4 ( 0:2)

Stadion: Krupa u Krupi. Gledalaca: 600 Sudija: Ermin Sivac (Zenica), pomoćnici: Arnel Novalić (Doboj) i Bojan Maksimović (Modrič). Strijelci: 0:1 - Tatar (7), 0:2 - Karišik (ag. 44), 0:3 - Halilović (47), 0:4 - Šabanović (68), 1:4 - Nikodijević (77), Žuti kartoni: Milanović (Krupa), Crepulja (Sarajevo), Crveni kartoni: Makitan (Krupa).

FK KRUPA: Kutić, Redžić, Makitan, Modić (65. Marić), Puzigaća, Nikodijević, Aganspahić (85. Golubović), Milanović, Maksimović, Crnov i Nikolić (28. Karišik). Trener: Branislav Krunić.

FK SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Šabanović, Stanojević (71. Kurdić), Velkoski, Šišić (53. Resić), Mujakić, Crepulja, Halilović, Dupovac (61. Šofranac) i Tatar. Trener: Husref Musemić.