Kozara kratkih rukava

Sloga bolja od Kozare

Danas su odigrane utakmice 7. kola I lige Republike Srpske. FK Kozara je gostovala kod Sloge iz Gornjeg Crnjelova u Velikoj Obarskoj, vodeće ekipe u I ligi u Republike Srpske i pretrpjela poraz od 0-2.

Pred oko stotinjak gledalaca u Velikoj Obarskoj utakmica je počela u obostrano otvorenoj igri. Prvi u šansu dolazi nakon prodora Šakić, ali je njegov udarac izblokiran. Malo zatim dva puta prijeti Komarčević. Šakić je zamalo neprecizan u 17. minuti, kada njegov šut prolazi tik kraj stative golmana Bodiroge. Uzvraćaju domaćini preko Nikolića. Glišić dobro šutira poslije slobodnog udarca u 25. minuti, ali brani Bodiroga. Tomašević izlazi sam pred Ilića, ali pogađa vanjski dio mreže u 37. minuti, a samo minut kasnije najbolju šansu propušta Šakić koji izlazi sam pred Bodirogu, ali šut odlazi pored gola. I kad se činilo da će se na poluvrijeme otići bez promjene rezultata, sudija Soknić pokazuje na bijelu tačku nakon pada Karamana poslije prodora u šesnaestercu Kozare. Siguran izvođač najstrože kazne je Arnautović i Sloga vodi sa 1-0 i tako i završava prvo poluvrijeme u Velikoj Obarskoj.

Nastavlja se drugo poluvrijeme u istom ritmu, obostrano otvoreno. U 51. minuti Nikolić eurogolom povećava vođstvo Sloge na 2-0. Otada ritam utakmice osjetno pada. Pokušavaju fudbaleri Kozare da smanje rezultat, ali domaćin se vješto brani i kontroliše rezultat. U 81. minuti Radoja odlično šutira, ali golman Bodiroga krajnjim naporem izbacuje loptu u korner i rezultat se do kraja utakmice ne mijenja.

U sljedećem 8. kolu I lige Republike Srpske koje se igra sljedeće subote 29. 09. 2018. godine FK Kozara će na Gradskom stadionu u Gradišci ugostiti Drinu iz Zvornika. Utakmica počinje u 16 h.

Sloga - Kozara 2:0 (1:0)

Sloga (Gornje Crnjelovo): Bodiroga B., Matović N., Panić S., Arnautović D., Nikolić B. (od 69. min. Macanović S.), Karaman M. (od 78. min. Labović M.), Komarčević D., Lekanić N., Marković Ž., Vasić R. (od 87. min. Dupor M.), Mihajlović B., trener: Mićić D., nisu igrali: Novaković P., Delić I., Klasanović J., Miljković M.

FK Kozara (Gradiška): Ilić M., Raspudić B., Šakić M. (od 68. min. Petković V.), Radoja S., Glišić D., Jandrić S., Novakovic M. (od 77. min. Kremenović V.), Bunić N., Stjepanović N., Kondić A., Paštar M., trener Trivunović V., nisu igrali: Višnjić D., Komljenović D., Petković Z., Gvozden S., Ninković U.