Dobar fudbal u Laktašima

Komšijski rivali Laktaši i Ljubić podijelili su bodove u odličnoj fudbalskoj predstavi sedmog kola. Domaćin je imao bolje šanse i više želje ali je zbog vlastite neopreznosti dva puta morao stizati rezultat. U smiraj prvog poluvremena viđena su tri pogotka. Gosti su poveli u 40. minuti kada je neodlučnost zadnje linije Laktaša kaznio kapiten Danko Segić golom glavom. Pet minuta kasnije Uroš Stamenković poravnava na 1:1, a već u narednoj minuti Segić opet zabija za novu prednost Prnjavorčana.

Laktaši se ponovo vraćaju u 61. minuti, strijelac je Nenad Banjac na asistenciju Mihaila Šipovca. Do kraja susreta igrala se viktorija pred golom gostiju, ''plavi'' su konstantno napadali ali nisu uspjeli preokrenuti utakmicu. Posebno se istakao golman Ljubića Filip Ratković. Laktaši su danas nastupili bez četiri standardna igrača i uprkos tome pružili odličnu partiju. Za prvi tim je u ovom meču debitovao 16-godišnji kadet Srđan Metlar. Laktaši će u narednom kolu gostovati u Brodu kod Poleta, a Ljubić će dočekati Proletera.

LAKTAŠI - LJUBIĆ 2:2

LAKTAŠI: Lekić D, Telić, Šipovac, Šavija, Stamenković, Erceg, Palikuća (od 75. Banjac C), Keleman, Lekić S, Banjac N. (od 90. Metlar), Savić. Trener: Miljan Bajić

LJUBIĆ: Ratković, Radaković, Kojić, Jagodić, Segić (od 78. Žižak B), Žižak A, Fehratović, Burgić, Grahovac (od 64. Subić), Radonjić, Gajić (od 85. Jugović). Trener: Nikola Zeljković