(FOTO) Kadeti Slavije poraženi od Olimpika

Kadeti Olimpika su u petom kolu Omladinske lige BiH grupa Centar A savladali Slaviju u Istočnom Sarajevu sa 3:1.

Pokazao je tim sa Otoke mnogo bolju igru u ovom susretu, kontrolisali su ritam utakmice i na kraju sasvim zasluženo stigli do pobjede. Do vodstva stižu u 12. minutu. Erdan Halilagić se našao u sjajnoj šansi poslije pasa Mućaja i lako pogodio za 1:0. Nakon tog gola, Olimpik ima još nekoliko prilika, pokušavali su Sulejmanović, Halilagić i Zornić, ali je golman Luka Šupić uspio da sačuva svoju mrežu sve do 38. minute kada tim sa Otoke dolazi do drugog gola, a pogodio je Elmedin Sulejmanović.

U nastavak susreta mnogo bolje ulazi domaći sastav, pa već u 43. minutu stižu do pogotka. Poslije kornera, najviši u skoku je Marko Škrba koji pogađa za 2:1. Trebalo je vremena Olimpiku da se malo oporavi od tog početnog šoka, a Slavija je preko Đorđeta Kovačevića imala priliku da poravna rezultat, no golman Olimpika, Edis Šehović, odbranio je njegov šut.

I kada se Olimpik ponovo vratio u igru i oporavio od primljenog pogotka, došli su do trećeg. Ardonis Mućaj je drugi put na meču prelijepo spojio sa golom Erdana Halilagića, a ovaj pogađa za 3:1, što je, ispostaviće se, bio i konačan rezultat meča.

Imala je Slavija priliku da u finišu susreta dođe do povoljnijeg rezultata, no Đorđe Kovačević je promašio zicer, a onda je Mihajlo Đorem promašio penal.

FK SLAVIJA – FK OLIMPIK 1:3 (0:2)
SRC Slavija
Gledalaca: 50
Sudija: Deni Ćatibović
Strijelci: 0:1 Halilagić 12, 0:2 Sulejmanović 38, 1:2 Škrba 43, 1:3 Halilagić 58
Žuti kartoni: Muratović (Olimpik)

Slavija: Šupić, Avdalović (od 59. Dabić), Škrba, Kovačević, Popović, Đorem, Debelnogić (od 66. Međo), Tomić, Vučinić (od 53. Milićević) , Milunović (od 69. Jeremić) , Purković (od 41. Macan)

Olimpik: Šehović, Tabaković, Zornić (od 48. Hodžić), Sulejmanović (od 55. Čučković), Mućaj, Šuntić (od 33. Nezić), Hiseni, Keško, Mujezinović (od 51. Muratović), Radišdović (od 24.Hanić)