Podrinje sigurno za tri boda

Podrinje je u 7. kolu regionalnog Istoka, na svom terenu,  odličnom igrom upisalo ubjedljivu pobjedu 3:0 protiv  BSK Ledinaca iz Batkovića. Kao i uvijek, domaća ekipa je imala veliku podršku svojih navijača.

Ekipa iz Tršića je dobro otvorila utakmicu i već u 5. minutu, nakon dobre izmjene pasova N. Novakovića i B.Stevanovića, šansu za gol ima G. Aćimović, ali je propušta. U 10. minutu G.Aćimović centrira na drugu stativu gostiju, a B. Stevanović glavom šalje loptu preko gola. Minut kasnije, gosti su propustili šansu da povedu nakon greške igrača u zadnjoj liniji Podrinja, M. Tešića, koji nije vidio iza sebe protivničkog igrača, ali na sreću domaćih,  lopta je otišla preko gola Petrovića. Poslije nekoliko propuštenih šansi, do vođstva od 1:0 domaća ekipa dolazi u 39. minutu, nakon driblinga I.Novakovića kroz sredinu terena, a potom pasa na B. Stevanovića, koji loptu sigurno smješta u mrežu golmana Ledinaca. Minut kasnije V. Stevanović šutira sa ivice šesnaesterca po sredini gola, ali golman Sekulić je bio siguran. Već u sljedećem napadu Podrinje povećava svoju prednost na 2:0 nakon akcije iz zadnje linije po desnoj strani, kada kapiten Aćimović šalje dobar pas B. Stevanoviću, a on prodire po desnoj strani i ubacuje poprečnu loptu na drugu stativu G. Aćimoviću, koji postiže pogodak. U finišu prvog poluvremena gosti propuštaju šansu da smanje rezultat  kada, poslije kornera, odbrana Podrinja u šesnaesterac izbija loptu na koju natrčava Sekulić i šutira preko gola. Početak drugog dijela obilježila je ofanziva domaće ekipe, ali i pokušaji gostiju da smanje rezultat. U 61. minutu, nakon dobrog centaršuta B. Stevanovića, iz kornera sa desne strane na prvu stativu,  loptu glavom u mrežu smješta D. Lukić za vođstvo od 3:0. Tri minute prije kraja najbolju priliku da poveća vođstvo Podrinja ima N. Aćimović, koji, poslije dobrog ubacivanja lopte B. Stevanovića u kazneni prostor pogađa golmana gostiju koji je na vrijeme izašao i skratio ugao svog gola.

Susret je završen potpuno zasluženom pobjedom domaće ekipe.

„Iako smo i u ovom meču bili oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca, znali smo da moramo dati sve od sebe da upišemo sva tri boda, kako bismo ostali u samom vrhu tabele. Sudijska trojka za desetku je odsudila meč - pogotovo glavni sudija Sekanić. Nadali smo se da bismo pobjedom mogli zauzeti lidersku poziciju, ali ostali rezultati nam u ovom kolu nisu išli na ruku, tako da smo trenutno na drugom mjestu. Pred nama je sedmica u kojoj moramo naporno raditi kako bismo što prije ostvarili svoj cilj, a to je plasman na sam vrh tabele Regionalne lige, grupa Istok“, kazao je Rajo Novaković, trener Podrinja.