Slobodi bod na Grbavici

SARAJEVO, 26.  (FENA) - Fudbaleri Željezničara i Slobode odigrali su neriješeno 0:0  na Grbavici, u posljednjem susretu 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvo poluvrijeme proteklo je uglavnom u igri na sredini terena, bez mnogo prilika. Željezničar je bio gotovo bezopasan po gol gostiju iz Tuzle, koji su u ovom periodu bili mnogo agilniji vršeći konstantno pritisak na posljednju liniju domaćih, ali također bez prilika za gol.

Željezničar je prvu pravu priliku imao u 63. minuti, kada dobar šut Zeca brani golman gostiju, dok četiri minute kasnije na drugoj strani Husejinović nakon solo prodora loše šutira.

Na novu priliku, ujedno posljednju na meču, čekalo se do 87. minute kada Zec iz dobre pozicije šutira preko gola.

Nakon ovog remija Željezničar je izgubio korak za Sarajevom koje je sada na prvom mjestu sa dva boda prednosti nad vječitim rivalom.

Željezničar - Sloboda 0:0

Željezničar: Kjosevski – Stevanović, Bakrač, Rodin, Pavić – Šabanadžović (E. Šehić od 91.), Blagojević (Hajdarević od 46.)- Zec, Čurjurić, Zajmović (Dacić od 74.) – Krpić.

Sloboda: Vukliš – Beganoivć, Ignjatović, Adžem, Ivetić – Hadžanović, Alispahić – Pršeš (Čivić od 71.), Husejnović (Pirić od 81.), Baraban – Vidović (Zukić od 83.).

Žuti kartoni: Beganović, Šabanadžović, Pavić, Alispahić, Husejnović, Ignjatović,

Željezničar - Sčoboda /Foto: Damir Hajdarbašić, fkzeljeznicar.ba

GOŠK 0 : 0 Čelik
Željezničar 0 : 0 Sloboda
Zrinjski 1 : 0 Mladost